Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet fekete fehér filmet színezni?

Figyelt kérdés
Egy fekete fehér Luis de Funes AVI filmet szeretnék, hogy színes legyen.
2012. febr. 6. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Kifestőkönyvet lehet programmal színezni? Sajnos ilyen program nem létezik.
2012. febr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy sejtsd mivel jár egy ilyen válalkozás:


[link]

2012. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a dolgot!


A Ludas Matyi felújításáról láttam régen egy filmet, amit saját fejlesztésű szoftverekkel végeztek el.


[link]


Szerinted, ha egy filmet olyan könnyű lenne szinessé "varázsolni", akkor nem lennének a régi filmek elérhetők színesben is???

2012. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én láttam több régi fekete-fehér filmet is, amit színessé tettek. De tudomásom szerint, az ilyen filmeken festőművészek dolgoznak, akik kockánként (kb. 24 kocka/másodperc) színezik ki. Egy ilyen "felújítás" akár több évig eltarthat és házilag egyszerűen kivitelezhetetlen.
2012. márc. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem csak baromi nehéz dolog szerintem, hanem teljesen felesleges, sőt egyenesen káros. Gondolj bele, hogy egy filmben, amit fekete-fehérben forgattak, abban fekete-fehérben alkották meg a képi világot, azzal fejeztek ki dolgokat. A mű teljes megcsúfolását, illetve tönkretételét jelenti az, hogy utólag kiszínezik, megölve ezzel az eredeti képi világot. Egyébként csak arról szól ez az egész, hogy népszerűbbé tegyék a filmet, mert ugye így már színes, és akkor több embernek el lehet adni. Szóval itt is a pénz a lényeg, semmi más. Az ilyesmi még akkor is káros, ha netán jól sikerül, bár erre még nem láttam példát.


Egyébként meg a fekete-fehér technika az nem valami fogyatékosság. Mai színes filmekhez szokott embernek eleinte nehéz lehet, de érdemes megszokni a fekete-fehéret is, ugyanis gyönyörű és kifejező képeket lehet vele létrehozni, sokak szerint még inkább, mint színes filmmel.

2013. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!