Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valójában mi a funkciója a...

Valójában mi a funkciója a Win7-ben a Futtatás rendszergazdaként funkciónak?

Figyelt kérdés
Töméntelen programot telepítettem és futtatok a Win7-en, de még soha semelyik nem igényelte, hogy így telepítsem, vagy futtassam. Mindegyik működik e nélkül is. Van olyan funkció a Win7-ben aminek az elindítása előtt egy ablak ugrik fel, hogy ezt rendszergazdai jogosultsággal lehet használni, de itt is csak rá kell az igenre kattintani, oszt' annyi. Mire jó ez az egész procedúra?
2012. febr. 10. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztonsági funkció. Mivel az a bizonyos program ott hajtana végre módosításokat, ahol az OP.rendszer van telepítve, ezért engedélyt kér.
2012. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem sok értelme van, ahogy az egész UAC-nak se. Arra jó, hogy a teljesen hozzá nem értő júzer ne tegye tönkre a saját gépét olyan könnyen. Ezzel csak az a baj, hogy ha tönkre teszi, abból tanul. Ha az UAC nem hagyja, akkor meg szegény hülye marad.
2012. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de pont azt mondom, hogy egy külső programnál sem kellett így telepíteni vagy futtatni, némely saját win7 szolgáltatás kéri, más nem. Mi lesz a különbség, ha egy programot, mondjuk SoundForgePro10-et rendszergazdaként, vagy simán telepítek?
2012. febr. 10. 20:25
 4/8 A kérdező kommentje:

A 3-as az 1-esnek szól.


Ja, én az elsők között kapcsoltam ki a Felhasználói fiókok felügyeletét, hóttra idegesített az a rengeteg kérdés és ablak!

2012. febr. 10. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha kikapcsoltad, akkor ne csodálkozz semmin. Olyankor alapból rendszergazdaként futtatsz mindent. Csak a hülye MS otthagyja a menüben akkor is az opciót. Feleslegesen van ott, ugyanazt csinálja, mint a sima duplaklikk, mivel az UAC ki van kapcsolva.
2012. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ahhhaaaaaa.......!!!! Értem. Köszönöm! Még jó, hogy kikapcsoltam!


Csak hogy ne halljak meg hülyén: "Mi lesz a különbség, ha egy programot, mondjuk SoundForgePro10-et rendszergazdaként, vagy simán telepítek?"

2012. febr. 10. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendszergazdai jogod a telepítés közben, akkor nem telepítheted akárhová, nem írhatod a registry bármely részét, nem regisztrálhatsz drivereket, szolgáltatásokat stb. Azaz nem férsz hozzá a rendszer kényes részeihez. Ez valószínűleg sikertelen telepítést eredményezne.
2012. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából tök felesleges ez az egész hercehurca, mert csak egy ablakkal és egy kérdéssel több az egész, leokézom az uac-ot (már ha be lenne kapcsolva) és ugyanúgy szétgányolhatom vele is a rendszert, mint nélküle. Marad OFF-on, az biztos!

Kösz!

2012. febr. 10. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!