Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux-on elfogyott a helyem...

Linux-on elfogyott a helyem pedig a meghajtó 250Gigás. Hogylehet ez?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen operacios rendszert hasznalsz ha sok az adatod! Kerdezd le mi foglal el ennyi helyet. pl. du parancs lekerdezi neked a adataid meretet.
2012. febr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a du parancsot hogyan használom hova irjam? Most kezdtem linuxot használni :D... Windows-ra ha átmegyek azt irja van szabad 200giga. Linux-on viszont aztijra 40mb szabad hely van csak. Nemértem...
2012. febr. 11. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez terminál.Csak mint Windows-ban ha rákattintasz jobb egérgombbal egy könyvtárra és megnézed az adatokat,ki írja mekkora a mérete és menyi szabad belőle.Így át tudod nézni hogy a Linux szerint hol van az a 200Gb.


A Linux általában 3 partíciót hoz létre,home,root és swap

Alapjáraton a home partíciót (könyvtárat ami egy külön partíción van) használod.Ha arra írja ki hogy 40Mb,akkor lehet hogy a hely nagy részét a root-ra osztotta ki.Jártam már így,hogy nem is figyeltem telepítés után,csak egyszer azt vettem észre hogy hopp nincs hely :P


Nézd meg mekkora a mérete a home könyvtárnak a többi a root illetve a Win partíción lesz.

Ha meg megtelt a home akkor szépen jobb klikk/tulajdonságok módszerrel vissza tudod vezetni melyik könyvtár foglalja a legtöbb helyett a home-on belül.

2012. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat :D
2012. febr. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!