Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak CD-ről hajlandó bootolni...

Csak CD-ről hajlandó bootolni az XP. Mit csináljak a boot. Ini-vel, hogy normálisan bootoljon? És az egyik partíción nem kéne semmi Windowsnak lennie, mégis van. Miért?

Figyelt kérdés

Egyik vinyó: C:, ezt elvileg formáztam hogy pakolhassak rá de mégis vannak rajta még 2.4 GB-nyi Windows fájlok (rendesen program files, documents and settings, stb.) ez miért?

Másik vinyó: D: és E:, D-n cuccok (filmek, képek, adatok, stb.), az E-n van a rendszer, programok.


2012. febr. 12. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Na ennek fussunk neki mégegyszer, megpróbálom megfejteni, hogy qrtál el:


1. volt telepítve a C meghajtóra egy XP;

2. működő windows alatt próbáltad formázni a rendszermeghajtót;

3. csodálkozol, hogy beszart a winfos;


Javíts ki, ha rosszul fejtetem meg az írásod!

2012. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez így nagyon nagy taknyolás...

Indítsd el cd-ről a telepítést,formázd a neked kellő partíciót amelyikre a rendszert akarod,amelyik nem kell azt töröld és hozz létre új formázatlan partíciót,amelyiken a cuccaidat tárolod azt hagyd érintetlenül ha csak nincs tele vírussal,akkor attól is szabadulj meg a fa..ba.

2012. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Nem volt telepítve semmi se a C:-re, teljesen formáztam anno, utána az E:-t is formáztam és az E:-re telepítettem az XP-t. A C:-re semmi se települt (legalábbis általam).

2. Nem szoktam magam alatt vágni a fát. :P Nem formáztam egyik vinyót se az XP feltelepítése óta.


@2. hozzászóló: Szerintem csak a boot.ini-t kéne valahogy átírni (ez az amit nem tudom, hogy hogy) meg a megfelelő helyre tenni. Nem szeretném mind a 3 partíciót teljesen leformázni, persze úgy biztos működne rendesen. A C:-ről kiírom a cuccokat amiket oda tettem és utána szerintem formázom.

Most néztem meg, hogy a C:-n (aminek ugye üresnek kéne lennie), van egy WINDOWS.0 és egy WINDOWS.1 mappa amik 1-1 GB-osak. Az E:-n (amin a jelenlegi rendszer van és itt is kell lennie) van már van egy WINDOWS mappa, ami 4.64 GB és ide jöttek a frissítések is (tudjátok az ilyen KB982802, amikért mindig nyíg). Szóval ez az "igazi" szerintem. Szabad vajon a C:-t törölni? Mert szerintem ott nem kell lennie semmi rendszer dolognak.

Remélem sikerült pontosan leírni a helyzetet.

Előre is köszi! :)

2012. febr. 12. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

"C:-n (aminek ugye üresnek kéne lennie), van egy WINDOWS.0 és egy WINDOWS.1 mappa amik 1-1 GB-osak. Az E:-n (amin a jelenlegi rendszer van és itt is kell lennie) van már van egy WINDOWS"


Ez három windows telepítését jelenti, nem csoda, hogy bekattant a bootolás!

Szépen kihúzod a nem kellő vinyókból a tápot, feltelepíted oda a winfost, ami marad, előtte nem árt megformázni, amikor mindent lefrissített, akkor berámolod egyesével a többi vinyót. Amire települ a winfos, az lesz a C.

2012. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!