Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a gond, hogy csak...

Mi lehet a gond, hogy csak max 10kb/sec-mal tudok letölteni?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött, utorrentet szoktam használni és több trackerről is és nálam lehet a gubanc, mert elvileg vannak feltöltők...nincs sebességkorlátozás bekapcsolva...más ötletem ninxcs sajna...elvileg 4 megával kéne jönnie

Valakinek valami ötlet?


2012. febr. 12. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes sebességgel csak akkor töltesz, ha minden befolyásoló tényező a legjobban áll.

Torrentnél a sebességnek nincs köze a http-letöltéshez, ahhoz hasonlítani nem érdemes. Ha valami lassú, akkor a következő lehet:

- kevés a feltöltő

- ehhez képest vannak letöltők akik lefoglalják

- van feltöltő de alacsony a sávszélessége

- van feltöltő, de más seedelésre megy el a sávszélessége


Ha ezek közül valamelyik fennáll - ami elég gyakran történik - már nem töltesz teljes sebességgel, hanem csak a töredékével. És ezeket befolyásolni sem tudod.

2012. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, de kb 10 torrentel próbáltam már, néztem a feltöltők/letöltők arányát és kb 10 feltöltőnél azért nem 5kb-val kéne jönnie, ha én vagyok az egyetlen letöltő, nem??
2012. febr. 12. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt akkor sem látod, hogy a feltöltő még hány oldalra hány torrentet, és milyen sebességgel seedel. Ha azokon valaki kapcsolódik rá, akkor rád már rögtön csak a maradék juthat, és ez bármelyik feltöltővel így van.

Ha nem állítottál be/el/át semmit a kliensben vagy a tűzfalon/routerben, akkor nem nálad van a probléma, lehet csak olyan torrenteket fogtál ki, aminél ilyenek az állapotok.

Ha 1-2 héten át a nap 24 órájában fennáll ez az állapot, akkor lehet arra gyanakodni hogy valami rossz. De ha eközben bármikor van kiugrás vagy gyors letöltés, akkor nincs hiba.

2012. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és ha esetleg itt a hiba, akkor az mi lehet?


ui. köszönöm a segítséget :)

2012. febr. 12. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltató?

Mert van egy pár ami jelentősen korlátozza a torrent letöltés sebességét.

2012. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Invitel, de már évek óta náluk vagyunk és eddig nem volt semmi korlátozás...
2012. febr. 13. 14:11
 7/8 A kérdező kommentje:
azóta is kemény 9,5-tel jön :@
2012. febr. 13. 14:12
 8/8 A kérdező kommentje:
problem megoldódott....nem tudom hogyan :)
2012. febr. 14. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!