Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu Linuxra van jó (egyszer...

Ubuntu Linuxra van jó (egyszerű) képszerkesztő program? IrfanView-szerű.

Figyelt kérdés

Gimp-pel bármit csinálni kínszenvedés, siralmas.. Amiket letöltöttem a szoftverközpontból, azokkal se tudok sok mindent csinálni.

Nekem egy olyan program kellene, mint Windowson az IrfanView. Légyszi segítsen valaki! :(

Most jelenleg 2-3 képet szeretnék egymás alá rakni, összerakni..


2012. febr. 13. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pedig a GIMP egy nagyszerű program.

Ha valaki ért hozzá, pillanatok alatt elég sok mindent meg tud csinálni.

Ajánlom, hogy nézz 1-2 tutorialt, jobban jársz és hasznos tapasztalat lesz!

2012. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem, Ubuntura fel tudod tenni az IrfanView-t a Wine nevű program segítségével.


A Wine egy környezet, ami Windowsos programok futtatására alkalmas.


[link]


A Wine letölthető a szoftverközpontból, onnantól kezdve a Linuxod az exe fájlokat futtatni tudja (vannak kivételek és kompatibilitási problémák, az IrfanView-val jók a tapasztalataim).


Telepíteni a Wine feltelepítése után úgy tudod az IrfanView-t, mint Windows alatt.

2012. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tárolókban így keresd: Gnu Paint, vagy GnuPaint. Egy próbát megér.
2012. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Wine-t ismerem, és el is tudok vele indítani sok Windows-os programot, de az IrfanView valamiért nem akar elindulni.. a telepítés se? Honnan töltsem le a programot?
2012. febr. 13. 12:51
 5/13 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Ha esetleg valami más, natív linuxos programot szeretnél, nézd meg ezeket: [link]


[link]


Szeritnem számos egyéb opció is létezik, érdemes körül nézni még a szoftverközponton kívül máshol is.


Egyébként a GIMP-et érdemes tanulgatni, elhiszem, hogy elsőre szokatlan, de nagyon komoly program ahhoz képest, hogy ingyenes.

2012. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
GnuPaint nem rossz, de azt ami nekem kellene (több képet összerakni egy képpé) nem tudja, vagy én vagyok hülye hozzá, mint a GIMP-hez.. GIMP-nél a második kép, amit beillesztek az első mellé, mindig a rajzvászon alá megy, és hiába méretezem a vászont..
2012. febr. 13. 12:53
 7/13 lindmayer ***** válasza:

pedig a gimpet tényleg egyszerű használni

amikor linuxoztam, akkor nagyon megtetszett, olyannyira, hogy windows alatt is ezt használom

2012. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló! Nagyon köszi a tippeket :) Már rengeteg helyen megnéztem, fórumokat, töltöttem is le programokat, de egyik se jött be igazán :S

Most jut eszembe, hogy egyáltalán az IrfanView-val lehet képeket összrakni?? Már abba se vagyok biztos :S

Windowsos Paint a legjobb esküszöm :D nekem nem kellenek ilyen extra funkciók egy képszerkesztőbe

2012. febr. 13. 12:57
 9/13 A kérdező kommentje:

lindmayer


akkor nem tudnál nekem segíteni esetleg a problémámban? Hogy tudok képeket összerakni 1 képpé egymás alá/mellé?

2012. febr. 13. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáltad az InkSpace-t?
2012. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!