Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, ami bemenet...

Van olyan program, ami bemeneti és kimeneti értékek mintáiból kitalálja az ismeretlen algoritmust?

Figyelt kérdés

Tehát pl megadom hogy

f(10) = 128, f(55) = 3, f(4) = -1, f(666) = 1515

Ezekből előállít egy algoritmust vagy egy matematikai képletet, ami generálja a megadott bemeneti értékekből a kimeneti értékeket.



2012. febr. 16. 14:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Persze nem négy mintából hozná létre, hanem mondjuk 100,200-ból. Ha nincs ilyen, hogyan lehetne megoldani? Esetleg fourier transzformációval?
2012. febr. 16. 14:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajjj, a francba, régi kérdés és sajna nincs válasz, pedig engem is érdekelt volna.


De úgy tudom vannak görbeillesztő programok - ha arra gondolsz -, ha azok alapján esetleg Te is megpróbálhatnál elindulni...

Bár én 3 napot áldoztam rajta, hogy 1 ilyen normális programot megtaláljak, de csak irdatlan abnormális és egyébként használhatatlan !fizetős! programok voltak. A legjobb esetben is azt várta a program, hogy egyenként adogasd meg az értékeket... brrrr...


Illetve egy fórumba én is feltettem a kérdést, és csak egy önreklámozó programozó írt vissza, hogy ő X hónap alatt hajlandó X tízezer forintért megírni... NA AZT MÁR NEM! >(



Esetleg kedves kérdező. ha élsz itt még esetleg kiemelhetnéd újra a kérdést, hátha valami égi szerencse folytán érkezik rá érdemleges válasz. :]

2013. jún. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak magukból az értékekből nem lehet kitalálni a generáló függvényt vagy az algoritmust.


Mindenképp szükség van valami modellre, amit alkalmazol az adathalmazra.

Lineáris regresszió? Polinomiális összefüggés? És akkor a transzcendens függvények lehetőségéről még nem is beszéltünk... vagy arról, hogy bitenkénti műveleteket végez az algoritmus, nem csak logikait, hanem eltolást is például, ami előtt akar különböző számábrázolási transzformációkat is végezhet. Szóval a lehetőségek száma végtelen. Ha van valami előismereted az algoritmusról (például ez fizikai folyamatot modellez), akkor már az szűkíti a lehetőséget, de univerzális megoldás nincs.

2015. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!