Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokkal tudnám...

Milyen programokkal tudnám megnézni hogy megfelelően működik-e a processzor illetve a ramok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 17:21
 1/5 anonim válasza:

Szerintem ezt próbáld ki: [link]

Leterheli 100%-ra, és ha baja van a CPU-nak, akkor ez biztos megmondja, mert a teszt végén kiírja %-os értékben a CPU állapotát. Annyi, hogy nem bírtam kivárni a teszt végét ezért félbeszakítottam másfél óra után, de 100%-ot írt ki! Sajnos nem tudtam tesztelni haldokló CPU-n de ha neked sikerül akkor írd meg légyszíves, hogy mit csinált!

2012. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és memória vizsgáló programot nem tudnál írni?
2012. febr. 16. 18:44
 3/5 anonim válasza:
MemTest86 a progi neve. Keress rá a guglival és 1000 találatod lesz! De elvileg ha olvastad a link komentjét amit küldtem, akkor rájössz, hogy a memóriát is teszteli a hotcppu progi! A memtest86-ot nem próbáltam.Ha jól tudom akkor egy boot lemezt kell csinálni és arról bebootolni. Egyébként van valami baja a gépednek?
2012. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerintem vagy alaplap vagy memória baja van. vagy azt csinálja h bekapcsolom de nem ad képet és nem világít se a bill. se az egér (a videókártyát 2gépben is teszteltem), próbáltam másik merevlemezzel azzal is ugyan ez volt. vagy ha cserélgetem a ramokat és mindegyiket kipróbálom mindegyik foglalatba hol jó hol nem, vagy bekapcsol csak fél óra után.
2012. febr. 16. 20:20
 5/5 anonim válasza:
Tápot cseréltél már? Ha nem akkor tedd meg egy rövid tesztre. Ha nem az akkor 100%, hogy alaplap. Az szokott még ilyet csinálni. VGA tesztelve. HDD tesztelve. CPU szerintem nem csinál ilyet. Ha a memóriákat is kivetted akkor biztos, hogy alaplap, mert egyszerre nem romlik el az összes RAM modul. Nézd meg, hogy a lapon nincs e felpúposodva a kondik, vagy nem e taknyos a teteje.
2012. febr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!