Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tölthetek le teljes...

Honnan tölthetek le teljes ubuntu-t?

Figyelt kérdés
Teljes alatt azt értem, hogy nem kell hozzá egymillió csomagot letölteni telepítés után, hogy egyáltalán le tudjon játszani bármit. Tehát alapból rajta legyenek a csomagok a telepítő cd-n, dvd-n. Azért kell így, mert nincs netem azon a gépen amire az ubuntu-t raknám.
2012. febr. 21. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy van DVD kiadása az ubinak...

No és persze több, mint 20000 csomagról beszélünk, még ebből is csak a legfontosabbak férnének el egy DVD-n. Linux mellé igencsak szükséges internetkapcslat.

A legjobb amit ajánlani tudok, hogy ha megoldható, vigyétek át hozzád a telepítendő gépet amíg elkészül a telepítés.


De én nem vagyok linux guru, talán valaki tud jobbat.

2012. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért akartam átváltani rá, mert programozni is ezen tanulunk és megtetszett. Meg mert elegem lett a windows-ból a vírusaival, a lefagyásaival, a kompatibilitási problémáival meg az egésszel úgy ahogy van. Sajnos kezdek nagyon kiábrándulni a linux-ból. Sehol nem találok normális, "teljes" telepítési lehetőséget. Azt hittem ennél azért komolyabban meg van tervezve.
2012. febr. 21. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyed disztibúciókhoz vannak sok CD-s csomagok ám, vagy épp testreszabható telepítők.

[link]


Ajánlom az OpenSUSE-t az alábbi linken. Van pár lehetőséged.

Egyébként még így is jobban meg van tervezve az egész, mint a Windows. :)

2012. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egyéb*
2012. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most töltök le egy "Ultimate Gamers edition" nevű változatot, de megnézem azt is amit linkeltél.


A nincs megtervezve alatt meg azt értettem, hogy míg windows-nál berakok egy telepítőt cd-t/dvd-t és fent van az egész, addig itt több ezer csomagot kell utólag letöltenem a telepítés után. Gyakorlatilag amit a telepítéskor kapok egy teljességgel életképtelen "operációs rendszer".

2012. febr. 21. 13:43
 6/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Gyakorlatilag nincs egy olyan hivatalos oprendszer sem (sem windows, sem linux disztró), ahol "konyhakész" rendszert kap az ember, hogy az égvilágon mindenre legyen program, mindent lejátsszon, stb., én ezt a problémát nem nagyon értem.

Persze vannak barkácsolt rendszerek (win és linux is), ahol teletömik programokkal, kodekekkel, miegymással, de én meg is őrülnék, ha egy teleszemetelt rendszert kapnék.

Minden esetre még így is az ubuntu (ha már azt írtad) alapból több mindent fog tudni (akár szoftveresen, akár hardverfelismerésben) mint mondjuk egy windows 7.

De ez nem hiba windows-nál sem. Nincs mese, a mai világban kell az internet, hogy mindent úgy rakjon helyére az ember, ahogy akar.

Egy délutánt rá lehet szánni, hogy odavidd a géped az internet "elé", és megcsinálod amit kell.

2012. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 legendavagyok01 ***** válasza:

"windows-nál berakok egy telepítőt cd-t/dvd-t..."?

Mármint a windows telepítőt? Az ubuntu-nak is van telepítője. :)

Vagy driver cd-kre gondolsz? Az meg nyilván nem nagyon van, mert a gyártók igencsak el vannak maradva a támogatással, de ezzel tisztában van, aki linux-ot használ.

Minden esetre, ha neked nem jön be, nem kell használni, épp ez a lényeg. Más meg örül, akinek ez tetszik. Ettől szép a világ.

Egyébként sima ubuntu telepítés után működő rendszert kapsz azért, internettel, multimédiával (nyilván korlátokkal), sőt teljes irodai csomaggal, stb...

Na sok, sikert!

2012. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

legendavagyok01


Ebben nem értünk egyet. Windows-nál az egy tized részét sem kellett letöltenem annak a mennyiségnek mint ubuntunál. Ubuntuhoz több ezer csomag van, windows-hoz legfeljebb 20 letöltés kellett és azóta is működik. Szóval amit írsz, egyszerűen nem igaz.

2012. febr. 21. 14:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig a te nézőpontod hibás, kedves kérdező.

Ha feltelepítesz egy Windowst, akkor csak egy keretrendszert kapsz szinte. Persze van Paint, Wordpad, Notepad, IE és WMP, de kb ennyi. A Paint csak bohóckodni jó, a Wordpad semmit sem tud, a notepad szintén semmit sem tud, az IE-t azonnal frissíteni kell és a WMP egy csomó formátumot nem játszik le kodekek nélkül. Ráadásul funkciószegény.


És ezzel kábé ki is fújt az alap Windows programok repertoárja. MINDEN mást a netről kell összehalászni, beleértve az alapvető drivereket, az archívumkezelőt, a normális böngészőt / mail klienst és akkor irodai csomagod még nincs is. :)

A helyzet szerintem csak az, hogy a kedves kérdező annyira hozzá van szokva, hogy a netről huzigálja össze a telepítőket, hogy fel sem tűnik neki...

Linuxon elleben a csomagkezelő majdnem mindent megold neked, csak szépen le kell tölteni, a többit megoldja.


Tehát ennyit a szervezettségről.

2012. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Hát nem kell mindenben egyetérteni. :)

Viszont használható pl. live cd-ként, ami éppen azért poén, mert még csak telepíteni sem kell, és mégis minden alapvető dolog működik (nyilván nem lehet teljes értékű).

A telepítés után kapsz böngészőt (hogy kell mondjuk flash-t telepíteni? persze, hol nem...), médialejátszó programo(kat) (hogy kellenek kodekek? persze, hol nem...egyébként nem kell kodek, csak egy beépítettel rendelkező lejátszó), kapsz teljes irodai csomagot (na hol van ilyen?), van rögtön e-mail, torrent kliens...

Én tényleg nem értem, milyen rengeteg letöltésre gondolsz? Persze, tölt/telepít az ember, de anélkül is működőképes.

Vagy hogy frissítések vannak? Még szerencse, bár nem kötelező őket letölteni.

Nekem vannak pendrive-on futtathatóan telepítve is disztrók, éppen azért, hogy bármilyen gépen tudjak vele javításokat végezni/adatmentést végezni, stb...

De itt most megint arra lyukadunk ki, hogy ha nem tetszik, nem kell erőltetni, és ennyi.

Most meg akarsz győzni, hogy nem jó, és mégis ezt akarod letölteni/használni? Ezt nem értem. Peace. Pax. Mír. Pace. Pau. Rauha...

2012. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!