Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIK videóknál fagy a gép. Mi...

BIK videóknál fagy a gép. Mi a baj?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy bármilyen BIK videó szerepel egy játékban, mikor azt a gép el kezdi lejátszani, befagy az egész. Némelyik játéknál úgy oldottam meg hogy töröltem a videókat. De valamelyiknél ezt nem lehet, mert hibaüzenettel kilép a játék. Ha valaki tudja a megoldást erre a problémára, annak azt megköszönném. Amúgy az adott játék a Silent Hill 5-Home Coming. Egyébként csak a videót magában szépen lejátsza a Bink Video Player. Tehát a codec-kel elvileg nincs gond. Konfig.: AMD Sempron 3200+ 1.8 GHz, nVidia GeForce GT440 1 GB, 3 GB RAM. A hardwerekkel nincs gond, más játékokon ellenőriztem... (AVP3, FEAR3, Crysis 2, BF-BC2, COD-MW3, stb...). :'(

2012. febr. 26. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a PowerPlay megfelelője nvidiáéknál, de valószínűleg az a ludas. A videó lejátszásánál megszűnik a GPU terhelése, és leesik az órajel, hogy energiát takarítson meg.


Itt jön képbe az, hogy rengeteg 2007-8 környéki alaplap nem viseli jól az ilyen órajelváltozásokat, és jön a fagyás, kékhalál, TDR stb.


Próbálkozz egy alaplap BIOS frissítéssel, sok gyártó (MSI, Gigabyte, ...) észlelte a hibát, és javította.

2012. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oks, köszi, majd megpróbálom, ha lesz szünetmentesem.... Nem szeretném elrontani. Ám sikerült egy buheráció. Kicseréltem azt a videót egy másik, sokkal rövidebb, csak néhány másodpercesre. Ekkor még nem fagyott le, és sikerült beindulni a játéknak. De kegyetlenül szaggatott. Nem tudom miért van... De nem csak a videóknál szaggat. Elég bosszantó, de nem baj. Majd szerzek egy jobb procit...
2012. febr. 27. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a Midnight Club 2-nél a hang szaggatott a híres Bink videónál.
2012. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!