Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki tud olyan programot...

Valaki tud olyan programot amivel jóval gyorsabban lehet másolni mint sima win-al, vagy totalc-el?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy létezik ilyen, én a terracopit használom, de mikor készen van a másolás még gondolkozik vagy fél percet...


Egyébként gépem:

Dual 2,6 proci

4 giga ddr2 ram


És mégsem tudom kihasználni másolás közben.

Háttérben progik nem nagyon futnak. (csak ami kell)


Egyéb ötlet?


2012. febr. 26. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A teracopy talán az egyik leggyorsabb, de csodát nem lehet művelni. Nekem SSD-m van és a windows is piszok gyorsan másol, de aztán a végén megáll és tököl. Ez azért van, mert az a sebesség amit látsz nem valós, egyszerűen csak beolvassa a másolandó adatot és közben írja is, de az írás lassabb, így mikor az olvasás már befejeződött még várnod kell amíg megtörténik az írás is. Nem tudom mekkora sebességet érsz el és honnan hova másolsz, de ha nem tetűlassú, akkor valószínűleg nem tudsz rajta sokat gyorsítani. Azért írhatnál egy oprendszert és azt, hogy honnan másolsz, hova és milyen módon vannak csatlakoztatva a gépedhez a háttértárak (SATA, PATA, USB), milyen fájlrendszerek vannak rajta.
2012. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TeraCopy 2.3 Beta / 2.27. Érdemes mindig a legújabb verziót használni belőle - ennél jobbat egyébként szerintem keresve sem fogsz találni.


Esetleg a Total Commanderben érdemes megpróbálni a másolási beállításokat tuningolni picit: Beállítások / Általános beállítások / Másolás/Törlés


Az általános másolási módszer elől kiveszed a pipát, alul a "Kompatibilitis mód használata a következő meghajtóknál"-hoz pedig beírod a meghajtók betűjelét (egymás után, nem kell vessző és : sem) ahol használni szeretnéd ezt a másolási módszert. Többen is írták már, hogy ezzel a módszerrel megduplázódott a másolási sebességük HDD-ről HDD-re: [link]

2012. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

18:41

Win7-em van, sata-s winyo megosztva.

Egyik partícióról a másikra történő másolásnál is lassúnak találom.

NTSF-es filerendszer.


Viszont, én a pendrivera (2.00) való másolás miatt vagyok kiakadva. Tudom, ez amúgy sem mehet túl gyorsan


Penyora másoláskor a sebesség kb: 5-6 mb/s

2012. febr. 26. 21:27
 4/5 A kérdező kommentje:

18:44

A totalc-vel megpróbálok babrálni, talán sikerrel járok!


------------------------------


Köszy a segítséget!!

2012. febr. 26. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 5-6 egy átlagos pendrive írási sebessége. Vigasztaljon a tudat, hogy vannak ennél lassabbak is, tesómé 3. Az enyém 15-el másol, de én direkt utánanéztem és olyat vettem, hogy gyors legyen.
2012. febr. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!