Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet megtanulni vidokárt...

Hogy lehet megtanulni vidokártya és alaplapi driverket letölteni? és honan tudom hogy jót töltöttem le? és ha nemjó nem gyilkolja le a gépemet? és csak drivereket kell letölteni azokban minden bene van az alaplaphoz illetve a videokártyákhoz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered a google nevű oldalt, akkor már tudsz is mindent.

A legegyszerűbb, ha felmész az alaplapod gyártójának a honlapjára, és letöltöd a nekedvaló drivert (kiválasztod az alaplapod). Sokszor egy pakkban adják az összes szükséges drivert. (lan, hangkártya, usb stb) De ha nem, akkor is egy kupacba rakják általában, elég egy keresés a modellszámra az oldalon.

VGA-hoz pedig az ati (amd) vagy nvidia oldaláról tudsz leszedni drivereket. Elrontani nem tudod, mert olyat nem tudsz feltenni, amihez nincs hardvered.

2009. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulni nem lehet, max. rutint szerezni benne.


Általában a termék gyártójának az oldaláról tudsz letölteni drivereket. Ehhez jó ha tudod, mi az alaplapod pontos típusa (ha az alaplapodhoz akarsz drivert).

Pl. Asus alaplap esetében [link]


Alaplaphoz több driver is van, külön az USB-nek, hangkártyának, IDE, RAID, SATA vezérlőnek stb.


Videókártya esetén vagy ATI vagy nVidia lehet.


[link]

[link]


A legnagyobb segítség ezen kívül a google [link] ahol is beírva a pontos típust + "driver" szót kiad jópár találatot, amelyek között lehet keresgélni.


Esetleg még segíthet ez a segédprogram is, nem tudom nem ismerem: Driver Detective

[link]


Általában ha sikeresen telepedik a diver, nem jelez hibát, akkor valószínű, hogy jó volt a driver, meg természetesen ha az elvártnak megfelelően működik az eszköz is. A Vezérlőpult/Rendszer/Hardver/Eszközkezelő -nél nincsenek piros x-ek vagy felkiáltójelek esetleg sárga kérdőjelek az adott eszköznél, aminek feltetted a driverét.


Ha rosszat tennél fel, legfeljebb nem működik az eszköz, de elrontani a géped talán nem fogod vele.

2009. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített az Everest nevű diagnosztikai program, amely megmutatja konkrétan milyen eszközök vannak a gépben. Elvileg el is dob a gyártó honlapjára...
2009. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!