Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Partícionálás adatvesztés...

Partícionálás adatvesztés nélkül könnyen?

Figyelt kérdés

Laptopomon balga módom 1db 320Gb partívioó van Win7-el. Szeretnék mellé egy linuxot feldobni úgy, hogy se az oprendszer, se a tárolt adatok ne sérüljenek partícionálás végett.

Milyen programot ajánlotok erre? Lehetőleg ingyenes Windowsos, vagy akár könnyen kezelhető Linux Live CD is jó. Köszönöm.


2012. febr. 27. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Windows7-ben az alap lemezkezelővel tudod módosítani a partíciók méretét, de a legtöbb Linux telepítője is lehetőséget ad erre. Csökkentsd a windows partíciót úgy 40 GB-tal, arra már nagyon kényelmesen fel lehet tolni egy Linuxot.
2012. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
-1 GB-al a cserepartíciónak.
2012. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én nagyon sok időt töltöttem,hogy találjak egy egyszerűen használható,adatvesztés nélküli partícionálót, ami még egyszerű is.Megtaláltam, és meglepő módon nem paragon,powerquest meg magic...izé és reboot sem kell és ingyenes is...ez a "Partition Wizard 7.6 Home Edition 32 / 64 bit"

Ha ez a progi 99 a 100-ból,akkor az összes többi el sem éri a 20-at sem,de komolyan.

[link]


Minden formátumot ismer,csúszkával méretezhető,létrehozható és törölhető bármekkora,bármilyen partíció FORMÁZÁS,ADATVESZTÉS NÉLKÜL!!! (persze létrehozásnál,főleg ha más fájlformátumot akarsz,akkor igen) Minden művelet után APPLY kell.

2012. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2012. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 twollah válasza:

Akar melyik Linuxszal tudod modositani a particio meretet.

Elotte azonban erdemes toredezettseg mentesiteni a Win7-es particiot.

2012. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!