Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy kis gond? (többi lent)

Egy kis gond? (többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor letöltök valamit, pl. Alan Wake, akkor azok a fájlok, amiknek zip formátumban kéne megjelenniük VLC, egy videólejátszó formátumba jelenik meg.

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet átállítani, hogy az alapértelmezett ne a VLS forma legyen, hanem az eredeti. Ami ebben az esetben a zip lenne.


2012. márc. 2. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, nem is zip, hanem bin formátumban vannak, most nézem piratebayon. Tehát binnek kéne lennie nem VLC-nek.
2012. márc. 2. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az én problémámhoz annak semmi köze, az teljesen más jellegű.
2012. márc. 2. 20:25
 4/7 ejbenjaro ***** válasza:
Társíts más programot a bin kiterjesztésű fájlodhoz, akkor majd értelem szerűen nem a vlc-vel akarja megnyitni ha kettőt kattintasz rajta és az ikonja is más lesz...
2012. márc. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Látom nem vagy jártas az ilyen dolgokban :)

Nem társítani kell, mert ha társítanám akármilyen bin kiterjesztésű fájlhoz, akkor sem lesz jó, mert azt indítsa be amihez társítottam, nem azt amit kéne.

2012. márc. 3. 07:07
 6/7 ejbenjaro ***** válasza:

Nos csak hogy bebizonyítsam neked a jártasságomat...

Az kiválóan látszik, hogy nem nagyon értesz az informatikához. Első körben a kérdésed nem jó kategóriában van. Ez akkor lenne programozás kategória, ha saját magad szeretnél olyan programot írni, amivel feldolgozod a bin fájlodat, de ugye ez messze nem így van. Aztán az operációs rendszered alapvető működésével sem vagy tisztában. Feltételezem hogy valamely Windows verziót használsz. A Windows, szerintem nem túl bölcs módon, elrejti a felhasználó előtt a fájlok valódi kiterjesztését (esetedben ugye .bin) abban az esetben ha van olyan program, ami az adott fájl kiterjesztéshez van társítva. És a társított program ikonját adja az adott kiterjesztésű fájlnak. Tehát nálad azért a VLC ikonja látható a .bin kiterjesztésű fájlod neve előtt, mert a VLC van a .bin fájlokhoz társítva. A bin fájlok ugyanis, mint arra az első hozzászóló is utalt a prohardveres fórummal, többnyire egy fajta lemezképfájlok szoktak lenni és meglepő módon a VLC képes ezekből olvasni (csakúgy mint az ISO-kból stb), hogy az esetlegesen benne tárolt filmet lejátssza. Olyan ugyanis nincsen, hogy letöltés közben csak úgy pikk pakk formátumot vált egy fájl. Tehát ha fogod magad és azt a programot társítod a .bin kiterjesztésű fájlodhoz, ami szerinted szükséges, akkor azzal fogja megnyitni azt. De ha egy cseppet is értenél a dologhoz, akkor talán már megpróbáltad volna megnyitni zippel is, legrosszabb esetben úgy, hogy a fájlt átnevezve a bin kiterjesztést zipre cseréled.

Tehát nem kell nagyképűen azt képzelni, hogy mindent tudsz, senki sem tud mindent, mindig van olyan, aki többet tud az embertől...

Ja, és nem érdekel ha ezért lepontozol...

2012. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1: Nem nagyképűsködtem.

2: Nem az a probléma, amire te gondolsz. Nem társítani kell. Bár előző hozzászólásodhoz méltan kipróbáltam a társítást zip-re is meg bin-re is de ugyanúgy hibás volt. Mert az alapértelmezett fájltípust kéne megváltoztatni, de nem tudom hol kell, vagy hogyan.

3: De, képzeld értek az informatikához. Csak te nem értetted a kérdésem.

4: Most te nagyképűsködtél.

5: Nem szoktam pontozni senkit. Se fel, se le.

2012. márc. 3. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!