Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal készíthetnék...

Milyen programmal készíthetnék folyóiratot?

Figyelt kérdés
Az osztállyal készíteni szeretnénk egy folyóiratot, de fogalmam sincs, hogy milyen programot használjak. Photofiltre szerintetek jó? Vagy milyen program létezik, ami pont ilyen célra alkalmas? SÜRGŐS
2012. márc. 5. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A photofiltre egy képszerkesztő. Kiadványszerkesztő program, és amit az újságok is használnak szerkesztésre, az például az Adobe Indesign. Bele kell tanulni a használatába, de ez bármelyik programnál feltétel lenne, ha viszont megy, akkor professzionális munkákat lehet vele létrehozni.
2012. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 legendavagyok01 ***** válasza:

A Word miért is nem jó egy iskolai újsághoz? (Vagy más szövegszerkesztő.)

A Photofiltre az képszerkesztő, persze éppen képként is el lehet készíteni egy oldalt, de minek.

Ha már Office, esetleg a Pulisher eleve kiadványszerkesztő. De ha profibb kell, akkor InDesign, QuarkPress. A Sribus pedig ingyenes. De ezeket meg meg kell tanulni használni.

2012. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

www.fatpaint.com

Amúgy meg meg lehet csinálni Wordben is, aztán PDF-fé alakítani és abban a formában lehet osztogatni.


Photofiltre-ben is lehet, de az egy képszerkesztő program, szövegeket abban szerkeszteni elég mókás eredményekhez vezet.

2012. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. nos az a helyzet, hogy mi egy teljesen színes újságot szeretnénk (mint pl. a Lájk, ha ismeritek) szép designnal, nem egy egyszerű újságot, mint egy hírlap. Szóval ez az Adobe Indesign alkalmas erre? A kezelésével majd csak boldogulok valahogy, ha a Photofiltret és Photoshopot sikerült kezelnem, akkor ehhez sem kell egyetem... (gondolom).
2012. márc. 5. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki Word-öt javasol ilyen munkára, azt én élete végéig arra kötelezném, hogy ilyeneket csináljon, Wordben. Aztán majd meglátja.


A Word NEM ilyenre való, abból csak kókányolás, anyázás és szenvedés van. Frászt kapok, mikor valaki ilyesmit akar wordben, aztán még a képek elhelyezésével is órákat szív, de nem használna mást, mert azt meg kéne tanulni.


Vektoros kiadványszerkesztő kell, mint a már említett Adobe InDesign, vagy az ingyenes Scribus.

2012. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
van köztetek olyan, aki használja ezt a már említett Scribust, vagy járatos benne? egyelőre csak addig jutottam el, hogy sikerült szöveget szerkesztenem :D valami olyasmire gondoltam, hogy néhány képet letöltenék netről (pl. brushok, azokat alakítgatnám) és beilleszteném őket a lapra, majd rá a szöveg stb. lehetséges az ilyen? vagy mondjuk a lap háttérszínének megadása?
2012. márc. 5. 20:53
 7/7 gubinyigabor válasza:

Úgy látom, a "milyen programmal lehet újságot készíteni" kérdésből átcsúszol a "hogyan kell újságot készíteni" kérdésbe.

A gyakorikerdesek.hu nem a legalkalmasabb segítség neked. Javasolnám a gugli használatát a megfelelő kulcsszavakkal, megfogsz lepődni.

És persze ajánlatos lenne beleásni magad a kép- és szövegszerkesztés világába.

A desktop publishing összetett móka, megtanulható, de ilyen általános kérdésekkel nem sokra mész.

Példa:

" olyasmire gondoltam, hogy néhány képet letöltenék netről... ...és beilleszteném őket a lapra, majd rá a szöveg stb. lehetséges az ilyen?"

Igen, lehetséges.

De ezzel a válasszal nem sokra mész, ha nem tudod, mi a különbség az RGB és a CMYK között, melyikre van szükséged, be kell-e ágyazni a fontokat, és ha igen, miért?

Mi az összefüggés a képek felbontása és mérete között?

Szóval alapok kellenek. Például ismeretek annak felismeréséhez, hogy a Photofiltre egy képszerkesztő program, amivel nem lehet újságot csinálni.


Szerintem találd ki, mit is akarsz, használd a guglit, olvasgass szakmai blogokat, fórumokat, tanulj és menni fog.

Sok sikert!

2012. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!