Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Java Futtatókörnyezet telepíté...

Java Futtatókörnyezet telepítése UBUNTURA? Oneric ocelot

Figyelt kérdés
Lementettem a jre-6u31-linux-i586.bin és a jre-6u31-linux-i586-rpm.bin fájlokat. Teljesen kezdő linuxos felhasználó vagyok. Oneric ocelot van a gépemen. Hogy telepítsem fel ezeket? Ha valaki leírná minden lépését, nagyon sokat segítene.
2012. márc. 8. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:

-terminál megnyit

-beír eztete:

sudo apt-get install openjdk-7-jre

2012. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

E: Nem sikerült zárolni: /var/lib/dpkg/lock - open (11: Erőforrás átmenetileg nem érhető el)

E: Az adminisztrációs könyvtár (/var/lib/dpkg/) nem zárolható, lehet hogy másik folyamat használja?


Ezt írja ki

2012. márc. 9. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem megy a Szoftverközpont, vagy hasonló a háttérben?
2012. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nah akkor lépésről lépésre:


A sudo-t nem hagytad le az elejéről?

Azt mindenképpen írd oda, aztán bekéri a root jelszót, amit szintén nem árt beírni ;)

2012. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

E: A dpkg megszakadt, saját kezűleg kell futtatnia a(z) „sudo dpkg --configure -a” parancsot a probléma megoldásához.



A szoftverközpont ment elsőre, az lehetett a baj. De ha mindent bezárok, úgy se jó neki... Ezt írta ki

2012. márc. 9. 21:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Sudo-t meg jelszót természetesen mindig beírtam...
2012. márc. 9. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
ha a szoftverközpont ment és jó akkor fel sem merült benned az ötlet hogy mondjuk ott beírod a keresőbe a jre kulcsszót? :)
2012. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hiába írom be
2012. márc. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!