Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt milyen képszerkesztőkkel...

Ezt milyen képszerkesztőkkel lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 9. 15:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ez a jó link bocsi

[link]

2012. márc. 9. 15:19
 2/11 2xSü ***** válasza:
Bármilyennel, ami képes animált gifet előállítani.
2012. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem igaz mivel nekem van photoshoppom amivel lehet gifet csinálni viszont így nem lehet

direkt ezért kérdeztem h melyikkel lehet

2012. márc. 9. 15:30
 4/11 A kérdező kommentje:
jah és utólag bocsi kissé bunkó lett a válaszom
2012. márc. 9. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Mármint mire gondolsz?


Ezt a képet simán meglehet úgy csinálni hogy fogsz egy videót magadról és a barátnődről amin mind a ketten felnéztek mint a linkelt képen.

A videóból a használni kívánt kockákat png formátumba mented frémenként.


Majd fogod az egyikőtök képeit és minden frémen át állítod transparensre ahol kell,ahol akarod és a 2 képet szépen egymásra pakolod rétegenként.Majd mented gift-ben.Ennyi.


Vagy még egyszerűbben,felveszitek egy videóra ahogy a barátnőddel felnéztek abból a kivánt kockákat mented png-be,egymásra pakolod rétegenként,mentés gift-be.


Ezt nem lehet megcsinálni photoshop-ban?


Nem tudom,én Gimp-et használok és abban meglehet,de kétlem hogy photoshop-ban nem.Max nem értesz hozzá,nem tudod hova nyúlj hogy ezt megcsináld elvégre a photoshop a képszerkesztés bálványa.Sokan másról se hallottak.

Komolyan meglepődnék ha ezt nem lehet megoldani benne.

Nem bántásból mondom.


Használj Gimp-et.Az egyszerűbb és ingyenes ráadásul crossplatform.


[link]

2012. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

nekem ez a photoshop van és ezen én még nem tudtam így csinálni

2012. márc. 9. 16:27
 7/11 2xSü ***** válasza:

Nagyon jó, csak ez nem PhotoSHOP, hanem PhotoSCAPE. Photoshoppal a Window/Animation ikonnal lehet előhozni az animáció szerkesztő felületet. Youtube-on is, neten is sok leírás van hozzá, csak keress rá a Photoshop animated gif kifejezésre.


Persze a nyersanyag meg kell hogy legyen valamilyen formában. Vannak bizonyára programok, amelyek videóból kreálnak animált GIF-et, de ebben megmondom őszintén én nem vagyok járatos, de a Google biztos segít ebben is.


„nem igaz mivel nekem van photoshoppom amivel lehet gifet csinálni viszont így nem lehet”


Mit értesz az alatt, hogy „így”. Egészen pontosan mire gondolsz.

2012. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

úgy értettem hogy a két mozgó giffet így egggyé tenni, tehát h a háttérben is mozog egy teljesen más kép, elég hülyén írtam le bocsi

igazából én csak ugyanezt akarom más mozgó képekkel megcsinálni h kettőt így egybe rakok

de most letöltöttem a gimpet aztán majd kiderül h sikerül e

2012. márc. 9. 17:17
 9/11 A kérdező kommentje:

kérhetnék egy kis segítséget

szóval ha msot elmentem a képkockákat png ben utána mit csináljak?

2012. márc. 9. 17:48
 10/11 2xSü ***** válasza:

Photoshopban meg lehet nyitni mindkét gif-et. A képkockákat szépen egyikből átmásolod a másikba. (Ugye minden képkocka külön layer-ben (azaz rétegen).) A felső kékockáknak az átlátszóságát 50%-ra állítod. Esetleg lehet valami más módot is használni (darken, lighten, overlay), de ez a kép jellegétől is függhet.

Innen már csak az animációnál kell megadni, hogy melyik layerek mikor látszódjanak. Kicsit pepecs munka, de így kell.

2012. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!