Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WMV kiterjesztésű videó...

WMV kiterjesztésű videó fájlokat milyen kodekkel, vagy lejátszóval tudom úgy lejátszani, hogy hang is legyen alatta (Windows 7 64 bites oprendszer alatt)?

Figyelt kérdés

2012. márc. 12. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kmplayert használok.


Tökéletesen lejátszik bármit külső codec nélkül is, csak a beállításaiban kell kipipálni a belső audio dekoder/belső video dekoder fülön mindent.

2012. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézem, a KMPlayer nem ajánlott a W7-re.

Ha wmv a fájl, akkor az Microsoft Windows termék, tehát a legegyszerűbb lejátszani Micsosoft Windows termékkel, azaz Windows Média Player-el.

De kiváló a VLC Player is, melyben már nagyon sok kodek van, igy Codec Packot se kell letölteni.

A Windows Média Player-t tartalmazza a W7, ha nincs rajta:

[link]

A VLC Média Player pedig itt:

[link]

2012. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mégis miért ne lenne jó a Kmplayer? :)


Mióta Sevenem van, azóta azt használom, és tökéletesen működik. Ugyanaz, minta VLC, ugyanúgy beépített codec-ekkel, csak egy kicsit csicsásabb.

2012. márc. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy abból gondoltad, hogy a szoftverbázison nem írják, hogy jó arra is. Itt a hivatalos honlap, ott szerepel:


[link]

2012. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
VAlóban a Szoftverbázisban néztem meg, ott nem irja. Ez van. DE változatlanul kitartok amellett, hogy a WMP után a WLC MÉdia Player a legjobb a kérdezőnek.
2012. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vlc valóban egy kitűnő player, ez vitathatatlan. Én csak azt mondom, hogy a kmplayer sem rosszabb. Mindenkinek ezt a kettőt szoktam ajánlani.


Wmp-t már nem sorolnám ide, mert önmagában alkalmatlan sok formátum lejátszására, külső codec is kell. Azokban meg általában benne van az mpc, ami jobb nála.


Természetesen itt most csak videokrol van szó. Zenéhez,, bár kmplayer és vlc is lejátssza őket, léteznek specifikusan szakosodott lejátszók. winamp, aimp2, foobar,jetaudio...stb.

Bár ezekre nem mindenkinek van szüksége.

2012. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!