Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem jelennek meg grafika...

Miért nem jelennek meg grafikailag szépen a programok amikor megnyitom őket?

Figyelt kérdés
Nemrégiben újratelepítették a gépemet, eredeti XP volt rajta viszont amit most raktak fel rá, azt nem tudom hogy honnan van. A probléma az, hogy bármilyen programot megnyitok, nem jeleníti meg megfelelően a programot. Arra gondolok, hogy megnyitom például a Word-öt és ahelyett hogy a normális grafikája lenne, olyan mintha le lenne butítva. Az ikonok is elég egyszerűek, a színeket sem jeleníti meg. Ugyanezt tapasztaltam Windows Media Player-nél, vagy Firefoxnál is. Az egyetlen progi ami "szépen" jelenik meg az a google Chrome...Tudtok valami tippet adni hogy mi lehet a probléma?
2012. márc. 14. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a videókártya drivere nem került fel, így nem tud 16 bit-nél nagyobb színmélységben megjeleníteni. Lehet hiba a rendszerrel is, főleg ha nem tudod mi fán terem.
2012. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A videókártya driverét nem telepítették.
2012. márc. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A videókártyát egy másik gépből rakták át és ahogy mondtam sajnos az XP-t sem tudom honnan van :)

Drivert hogyan tudom telepíteni hozzá?

Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. márc. 14. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Töltsd le ezt, és futtasd, telepíteni nem kell: [link]

Majd írd ide a videókártya tipusát. Ezután megpróbálok hozzá drivert keresni.

2012. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
NVidia GeForce 7300 GT a kártya típusa, megpróbáltam hozzá keresni drivert, le is töltött valamit, aztán mikor telepíteni akartam azt írta, hogy frissebb verzió van már fent a gépemen. De az a furcsa, hogy egyébként az asztalon minden megjelenik szépen, böngésző is normálisan néz ki, csak a többi progi néz ki furcsán. Újratelepítés esetleg megoldhatja a problémát? Az előző eredeti oprendszeremmel nem volt gond, csak apám akarta magának a gépet és újrarakatta valakivel aki "ért hozzá".
2012. márc. 14. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt telepíteni, a legfrissebb amit találtam. Ha nem engedi telepíteni, távolítsd el az előzőt.

[link]

Ha ezután sem jó, akkor jól jönne egy képernyőkép a problémáról. Az újratelepítéssel várnék, meg ha már az lesz belőle, egy eredeti Windows telepitőlemezt kellene használni, nem ilyen kétes forrásból származót. Vagy egy MSDN-ről letöltött eredeti .iso-t kiírni és úgy telepíteni.

2012. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

A driver sajnos nem oldotta meg a problémát. Ha újratelepítésre kerül a sor, akkor persze mindenképpen az eredeti lemezzel fogom megtenni :)

2012. márc. 14. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáld visszaállítani az alap Xp témát. Nekem ez így olyannak tűnik mintha az volna ellállítva. Ha tettél fel külön programokat a téma megváltoztatására, távolítsd el azokat. Viszont ha kezdetektől fogva ilyen, akkor a telepítőbe nyúlhatott bele valaki= újratelepítés.

Ha gondolod, és megbízol egy idegenben, este amikor ráérek, távvezérléssel (TeamViewer) megpróbálom megcsinálni.

2012. márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, időközben az egyik barátom megnézte szintén teamviewerrel és nem nagyon tudott mit kezdeni vele. Amúgy Zune Desktop lett rárakva,de máshol is használtam, nem volt vele probléma, a gép pedig az újratelepítés óta ilyen. Újra fogom rakni este, nem látok más kiutat :) Még egyszer köszönöm minden hozzászólónak a tanácsokat és segítséget!!!!
2012. márc. 14. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!