Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HATALMAS baj, mert az EASEUS-s...

Kisvuk29 kérdése:

HATALMAS baj, mert az EASEUS-sal partíciót akartam megvártam az 5 másodpercet és most a Windows nem tud elindulni és olyat küld hogy tegyem be a lemezt indítsam újra és javítás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Windows 7 a tettes.EASEUS 9.1.0.A starter még egy hp recovery-vel vissza lehetett hozni de ezt nem.Az segítene, ha vennék a netbookra egy hordozható írót, letölteném újra a windows kiírnám a nagygépről és azon meghatanám?
2012. márc. 14. 06:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek jó megoldás letölteni és kiírni(hordozhatóval,mert ebben csak meghajtó van)egy DVD-re és a hordozható meghajtóval kijavítani a Windowson a hibát?(Azért írtam ki,mert itt jobban érthető,mint a kérdésben.)
2012. márc. 14. 07:16
 2/8 zsomkovacs ***** válasza:

Talán segítene, de egyáltalán nem biztos.


Én tegnap ugyanígy jártam az EASEUS-szal... A gépemen két rendszer fut, Win7 a C: meghajtón, Fedora az E:-n (a harmadik partíción), köztük volt egy 200 gigás, ntfs-re formázott meghajtó, adatok tárolására. Ebből szerettem volna 30 gigát levágni, az elejéről. Az összes adatot átmásoltam erről a meghajtóról a C:-re, "nehogy elvesszen". Persze még hagytam is pár megát a partíciók elején és végén, nehogy baj legyen az átdarabolás során. Minden jól ment, egy pillanat alatt végigfutott a program...


Aztán következő indításkor már csak a grub-rescue fogadott. A merevlemezt még felismerte, de tizenvalahány ms-dos partíciót látott, linuxot egyáltalán nem, és a felsorolt partíciók egyikével sem tudott mit kezdeni. Ezután beraktam egy bootcd-t, elindítottam a gparted-ot, ami megállapította, hogy az egész lemez "unallocated" állapotban van, partíciós tábla nincs, fájlrendszert még a mélyanalízis se tudott kimutatni. Ezek után kezdhettem újra a gép telepítését... Ezúttal az új partíciót is a gparted-del készítettem. Egyelőre működik...


Ez lehet, hogy valami elég komoly hiba az EASEUSban Windows 7 alatt?...

2012. márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A hibákért bocsánatot kérek,csak már elszoktam a nagy billentyűzetemtől.
2012. márc. 14. 07:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Az akkor működne,ha letöltöm újra a Windows 7-et és hordozhatón elindítom?
2012. márc. 14. 07:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A javítás csak azzal a lemezzel tudod megoldani amelyikkel telepítetted régebben a w7-et.
2012. márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ez egy letöltött ISO volt,amiről telepítettem.Akkor mi lesz,ha letöltöm ugyan azt ugyan onnan kiírnám(vagy USB pendrivera tenném ami van) és egy hordozhatóval(vagy pendrive)feltenném?Úgy javítana?
2012. márc. 14. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod melyiket telepítetted akkor semmi akadálya hogy honnan bootolsz csak a lényeg hogy ugyanaz a win legyen sem korábbi sem frissebb.
2012. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Microbiten találtam rá és azt töltöm le megint.
2012. márc. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!