Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Oracle VM Virtualboxnál,...

Oracle VM Virtualboxnál, lehet növelni a merevlemez méretét a létrehozott virtualgépnél, anelkül, hogy csinálnék újat?

Figyelt kérdés
tehát hogy csinaltam 1 win xp-t 15gigás C-meghajtoval, és növelni szeretném a méretét 30gigára, anélkül, hogy csinálnék 1 uj win xp-t, lehetséges ez?
2012. márc. 14. 12:25
 1/3 anonim válasza:

Igen lehetséges, viszont bonyolult...

Onnan tudom, hogy most próbálkoztam vele, felénél azt mondtam hogy inkább reinstall!

Az az eljárás módja egyébként, hogy hozzáadsz egy akkora lemezt amekkorára növelni akarod, majd leszedsz egy hdclone nevü progit, azt bemountolod majd bootolsz vele! Ezután dos-ba elinditja a hdclone-t majd a mostani winyóról átmásolod az újra az egész particiót...

Tudom igy leirva nem nagy dolog, de maga időigényes, bár sok sikert ;-)

2012. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

cmd.exe -be:


CD C:\Program Files\Oracle\VirtualBox


VBoxManage modifyhd "C:/Users/.../VirtualBox VMs/.../<neve>.vdi" --resize <új méret - MB>

2013. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
és arról miért nem esik szó ha fix méretű a v.merevlemez?
2014. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!