Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bútortervezéshez valamilyen...

Bútortervezéshez valamilyen CAD program?

Figyelt kérdés
Alapvetően bútortervezéshez milyen tervező programot ajánlatok? Pl. amivel lehet olyan szimulációt is készíteni, hogy pl. mekkora súlyt bír el egy falra felakasztott szekrény, ilyesmi. Köszönöm előre is.
2012. márc. 16. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a Solid Works-t használom, az erre is kiválóan alkalmas, pl. a különböző fáknak az anyagjellemzői is benne vannak, de egy polcnál ezt manuálisan is ki lehet számolni.

Töltsd le, és kezdd el próbálgatni, de nem biztos, hogy belátható időn belül eljutsz arra a szintre.

Ha viszont a látványterv fontosabb, akkor az Autodesk Inventor 2012-t töltsd le, annak a modellrendere sokkal jobb, így nem kell külön kirenderelgetni menet közben, hanem egyből látod, milyen lesz. Az Inventorban sokkal hamarabb eljutsz egy elég jó szintre.

2012. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elküldöm priviben, honnan tudod letölteni az Inventort.
2012. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh nagyszerű, köszönöm. Solidworks-öt egyébként már alapszinten elég jól használom (?), viszont pl. olyat hogyan lehet vele csinálni, tesztelni, hogy felfüggesztés mekkora tömeget bír el? SimulationXpress-szel? Csak mert ott meg eleve meg kell adni az erő nagyságát, én meg pont azt szeretném megtudni, hogy mekkora a maximális amit elbír...
2012. márc. 16. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Simulation Express-ben, az nem a teljes modul, csak kedvcsináló.

A Tools/ Add-Ins-ben pipáld ki a Solid Works Simulationt. Ott annyi mindent be lehet állítani, hogy el leszel vele egy hétig :).

Meg keress tutorialt a végeselemes módszerhez, mert ha pl. "odaragasztod" a polc lábát a padlóhoz, akkor egész más jön ki, mintha szabadon elmozdulhat, stb..

2012. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az összecsapolt bútor szilárdsága érdekes probléma:

Az SW Simulation, úgy tudom nem szereti a kontakt érintkezéseket. Max. a hegesztett részegységeket, de ez egyáltalán nem biztos, a legújabb verziónál nem tudom, hogy van.

Csinálhatsz olyat, hogy az összenöveszted az alkatrészeket egyetlen alkatrésszé, de akkor csak a bútorlapok felületén ébredő feszültségeket értékelheted, az illesztésekét nem.

Mondjuk akkor használható, ha egyébként faragasztóval össze van ragasztva az összes él, és csak a faragasztó szilárdságát veszed figyelembe (a dobozán rajta lehet):

1 kg/cm2 = 0,1 Mpa

2012. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon tippeket!
2012. márc. 17. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!