Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A 2010-es Excel-ben, hogy...

A 2010-es Excel-ben, hogy tudnék kikeresni egy adott sort? (bővebben)

Figyelt kérdés

Szóval van kb. egy 2000 soros táblázatom teli számokkal és nekem ezekből ki kellene keresnem egy számsort, ez, hogy, melyik függvénnyel lehetséges?


pl. Adott 4 oszlom (A B C D) és mind a 4 oszlop alatt 2000. sorig számok vannak. Ez mellé adott egy számsor pl. A 36; B 5; C 33; D 26. Nekem ezt a számsort kellene kikeresni a 2000 közül, ezt mivel lehetséges?


2012. márc. 16. 22:09
 1/4 Daniel_La_Costa ***** válasza:
nincs véletlenül a szerkesztés menüpont alatt egy keresés gomb? (1000 éve nem használtam Office-t sem excel-t, de nem találkoztam eddig semmilyen adattároló progival amiben nem volt :O )
2012. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van, de nem lehet vele komplett sorokat keresni, csak karaktereket. Szóval egy oszlopnak és egy sornak metszetét adja meg, vagy több találat is lehet, ha az adott karakterből több is van, de egyszerre több dolgot nem lehet.
2012. márc. 17. 16:50
 3/4 Daniel_La_Costa ***** válasza:
Értem. Hát erre sajnos nem tudok válaszolt adni. Nem ismerek erre programot. :/
2012. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Excelmester válasza:

Több módon is lehetséges. Talán a legegyszerűbb ha a számokat szövegként kezeljük, összefűzzük és a keresendő számsort is összefűzzük. Ezután ezt a két karaktersort hasonlítjuk össze. Keresésre alkalmas lehet a HOL.VAN vagy az FKERES függvény is. Ügyelni kell a helyes paraméterezésre, illetve az ismétlődő elemek kezelésére!

A B C D

3 4 6 7 =ÖSSZEFŰZ(A1;B1;C1;D1) >> 3467

2012. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!