Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OEM szoftvert vásárolnék, mi...

OEM szoftvert vásárolnék, mi a hátránya? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Erről a honlapról szeretnék megvásárolni egy nem a legfrissebb (2009es) programot. [link]


Mi a különbség a többi verzióhoz képest? oké, ezt nem küldik ki postán, csak letölthetem a netről, miután kifizettem. De eztán? Tudom hivatalosan regisztrálni, tehát legális lesz? Tudok vele majd üzleti tevékenységet végezni?


2012. márc. 18. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik szoftver lene ez?
2012. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valami videovágás?

hát nekem nem tünik valmi megbizható helynek

és programot ismered? tudod egyáltalan mit veszel?

mert ha igen ok

ha hivatalos regisztrálás van (és ténleg hivstalos) akor mi lene a probléma

utána kell olvasni a szerzödéseknek az oldalon

2012. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez az oldal eléggé kamunak tűnik...

Minden szoftvert túúúúl olcsó, windows 8-at lehet már venni májusi határidővel, holott még nem is tudni, mikor fog kijönni a végleges változat (ősznél előbb biztos nem).

Én a helyedben ezt a boltot hanyagolnám.


Amúgy OEM verzió esetén harverrel együtt kell venned a szoftvert és csak azon a gépen használhatod, amivel vetted. A számlának meg kell róla lennie és a címkének a gépeden lenni. Az OEM licenc erdejében kiigazodni elég bonyolult.


Milyen üzleti tevékenységre használnád?

2012. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3d studio max 2009 kellene nekem. 33 ezerforint, és jelenleg nincs 1,2 millió forintom a 2012-es verzióra :)


ismerem jól, voltam tréningen, tudom kezelni. több helyen próbálok utána nézni, de nem sok infó van. a hivatalos értékesítés azt mondja, hogy csak a legfrissebb verzióhoz adnak licencet. de akkor nem értem, sokan vásárolnak OEm szoftvert és használják boldogan, sokkal olcsóbban járva ezzel.


a honlap csak egy példa, van sok más hely, ahol lehet kapni ezt a szoftvert OEM verzióban. nem lenne gond, ha csak ezen a gépen tudnám használni.

2012. márc. 18. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
33 ezer Ft szerintem túlontúl olcsó egy 3DSMAX-ért. Vigyázz, nehogy átvágjanak!
2012. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

találtam diák verziót, remélem, ezzel jobban járok.


lenne még egy kérdésem, hogy szerintetek ez hogy van:

a 3d-s programmal én egy olyan rendert (stúdióképet) készítek, amin az a termék látható, amit én árulni fogok. tehát hivatalosan nem a képet árulom, amit a programmal készítettem, hanem azt a terméket, amiről készült a kép - igaz, a program segítségével.


mit gondoltok, ez kereskedelmi célnak minősül? végül is nem a képet adom el?! ez olyan, mintha egy prospektust készítenék az eladó termékeimről.

2012. márc. 18. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

azal tervezed most?

mert akor használod hoz á nem?:)

de képet mért kéne ha lehet fényképet is csinálni?

vagy 3d s kép lesz?

2012. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen, de jelenleg nincs még vállalkozásom :) szóval így lehet használni a diák verziót is.

igen, 3d-s render lesz, ehhez kéne a program.(tudom, vannak más programok is, de ehhez vásároltam már meg kiegészítőt is, szóval azt nem szeretném kidobni)

2012. márc. 18. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg minden olyan kereskedelmi tevékenységnek számít, ami közvetlen, vagy közvetve bevételt hoz. Tehát ha a 3D rendert arra használod, hogy bemutasd az eladó termékedet, akkor az is kereskedelmi felhasználás.
2012. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, és ezeket a verziókat használhatom arra a célra? elvégre fizetek érte, és legális is, kapok érte valamiféle visszaigazolást. másképpen miért vennék meg az emberek ezt a szoftvert, ha még nem is legális? akkor már inkább letöltik.
2012. márc. 19. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!