Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyikkel könnyebb alapokat...

Melyikkel könnyebb alapokat csinálni?

Figyelt kérdés
Kezdő zene alapozó vagyok, és azt szeretném megkérdezni,hogy szerintetek a Reason 5-tel könnyebb alapokat csinálni Mint Fl studio 10-zel?Vagy ha tudtok mondjatok már olyan progit amivel könnyű.Azért kérdezem a Reason5-öt mert az Fl Studioval nem nagyon sikerül.Előre is kössz.
2012. márc. 22. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha lábdob felszerelésekre gondolsz akkor wavelab. Ajánlatosabb audioszerkesztővel elkészíteni majd betölteni fl-be vagy reason-be vagy bármilyen daw host-ba.
2012. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gepzene ***** válasza:
Minden kezdet nehéz... Közhely, de a hihető fajtából. Amivel tartósan együtt tudsz élni, az lesz a te eszközöd. Azért a Reason nem biztos, hogy ideális kezdet. Eleinte könnyebb, aztán ugyanolyan könnyen eléred a korlátait is. A FL már tekinthető teljes értékű DAW-nak. Gondolom azért nem sikerül semmi, mert nem keresgéltél hangszereket hozzá. Google arra, hogy "best free vsti", és máris beljebb vagy hangszerekkel. Minden másra ott a manual.
2012. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Reason-nak nincsenek korlátai. Ez hülyeség. Vst-t sem igényel. Azt csinálsz amit akarsz. Nekem az FL-volt korlátozva, pl olyan téren mint 8 effect az is cak sorossan kötve (ez kilőtte a normális master beállítást). Nem tudom hogy működik benen a OSC alapú moduláció (szerintem nincs is benne), másrészt hogy tudok az egyik hangszer összehangolni a másikal pl moduláci, vagy leütés téren? Ezek azóta fennáló kérdések mióta leszoktam róla, de azóte sem válaszolta meg senki. Tény, hogy a reason önmagában nem elég mivel csak egy zeneszerkesztő (nem studio-kombo). Az FL az akart lenni de azóta sem győzött meg a hiányosságai végett. De van egy Rewire nevű program ami segítségével készségesen működik együtt a Reason a studió szoftverekke. Határ a csillagos ég.
2013. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gepzene ***** válasza:

"A Reason-nak nincsenek korlátai. Ez

hülyeség. Vst-t sem igényel"


Inkább ez a hülyeség. A vst-ket nem támogatja, ez korlát. A FL is persze, hogy véges, de legalább használhatsz benne u-he hangszereket meg becsületes kompresszor vst is akad a neten ingyen is elég. Persze szívem szerint Ableton Live-ot ajánlanék én ís, mert nekem meg az a kedvenc, de emlékeim szerint a fruity jobb arra, hogy viszonylag jó mederben tartson. És van DrumSynth beépítve, míg nem nagy a hangszergyűjtemény.

2013. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De minek kéne egy olyan programba vst/vsti, ami alapból moduláris, lényegében azokból az építőkövekből épül fel amiből a vst-k is. Én nem szeretem az előre legyártott dolgokat, talán ezért maradtam a Reason-nál. A vst-kel azért könyebb mert a seged alá rak mindent. És ez alegnagyobb korlát, amit az emberek nem vesznek észre és készül millió ugyanolyan zene. :/ Én is bírom az abletont csak a gépem többmagos, így nálam storno. Esélytelen egy magal zenét szerkeszteni. :/
2013. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"becsületes kompresszor vst"


Leírtam az első hozzászólásomban, hogy a reason nem studioprogram vagy studio-combo. A reasonban bőven elég az a két kompresszor is ami van (én pl csak az egyiket használom). A zenekészítéshez és effekteléshez bőséges lehetőség áll rendelkezésere (gyakorlatilag a fantázi szab határt). Master téren, meg úgyis multicompressort használ az ember (ha akarom összeállíthatom reason-ban is), ami minden normális studióprogramban van. A Reason maximálisan támogatja a studióprogramokkal való együttműködést, amit én előnyösebbnek tartok, mint, hogy olyan programokkal tüzdeljem tele a zenémet, amihez semmi köze nincs a Reason-nak. A Logic Studio amiben masterelem a zenéket támogatja a vst-ket de abban sincs semmi, mert a mastereléshez szükséges effect-választék bőségesen elegendő.


Sokak azt sem tudják mit csinálnak, mert csak benyit egy vst-t és eltekeri azt meg amazt és már cool is. :/

Ők számomra nem állnak túl közel a zenéléshez. Viszont valahol el kell kezdeni, de hiba itt leragadni. "Tovább keéne lépni mert már uncsi a sablonosság, egyedit kéne csinálni." Na milyen programhoz nyúljon az ember? Válasz: Tölsél le még 100 vst-t!

2013. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gepzene ***** válasza:

El kell ismerni, hogy 4-es óta nincs már az a jellegzetes "reason sound" mindenben, de attól még egyetlen egy gyártó eszközparkja egybehegesztve. A rewire meg macera, nekem legyen 1 projektben a munka, ne szőrözzünk. Mivel a szekvenszere se túl kezes (Abletonban gyakorlatilag jammelsz és később igazítasz, ha kell), és bukod pl. az U-He ACE szörnyet, a Kontakt szépségeit, az összes komoly romplert, a valódi fizikai modellezéses free okosságokat, a karakteres szimulációkat, a klasszikus hangszerek plugin változatait, és sorolhatnám, marad bármi más. Persze, hogy meg kell tanulni a rád jellemző minimális pluginparkot megőrizni, de ez nem 10 egyívású, hanem max 50, de 50 féle.


A Propellerhead kicsit szembe megy a világgal, de annál nagyobbat kaszál majd, amikor a szakma 99%-a számára tökéletesen elfogadható vst plugin változatait kiadja dobozainak, és esetleg rezsó is tud vst-t majd.


Tisztában vagyok vele, hogy a helyes korlátok jó mederben tartanak. Nekem megvannak a magaméi, amiket választottam, és azok is, amiktől szívesen megválnék. A propellerfejűek mesterséges korlátaira nemet kell mondanom, mert van sok jobb fal, amibe verheti a fejét az ember. :)

2013. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gepzene ***** válasza:

Hoppá, a vst-integráció a lehető legjobb úton halad:

[link]

2013. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvastam a cikken. Hát nagyon remélem, hogy kitalálnak valami jó plugin technológiát. A mostaniak sajnos nem (mint ahogy leírtam meg leírták a cikkben is) nem integrálódnak kellő képpen a szoftverbe. Erre én már 4-5 éve rákerestem neten, hogy létezik e olyan, hogy 'reason plugin'. Néztem a Propellerhead honlapját:

[link]


Remélem alkotnak valami jót.

2013. febr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!