Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha montázst szeretnék készíten...

Ha montázst szeretnék készíteni, melyik szabadon elérhető képszerkesztő alkalmas arra, hogy egy fotón a hátteret módosítsam, vagy objektumokat vágjak ki róla? Milyen paranccsal lehet ezeket megoldani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul a gimp elég profi hozzá (+ingyenes), angolul a Photoshop. Mivel mindkettő kellő ismeretet igényel, nem árt utánaolvasni, tutorialt használni, és úgy beletanulni (a legtöbb esetben csak rákeresel a program nevére, és arra a műveletre amit el akarsz végezni, például: háttér cseréje + gimp).
2012. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

jól írta elsőke,minden progival meglehet variálni a képeket,

és nem is a progitól függ igazán a végeredmény,hanem a te tudásodtól,

2012. márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb montázst csinálni talán a PhotoScape-vel :


[link]

2012. márc. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Mind hasznos volt. Persze van még homályos rész. Ha egy fotóról ki szeretnék vágni egy személyt (pontos körvonal mentén), akkor a vágás vonalát nekem kell kijelölni, vagy olyan okosak ezek a programok, hogy felismerik a kijelölt objektum határát, illetve adnak egy javaslatot, amin én módosíthatok?? Bocs, ha nagyon laikus a kérdés? A kivágott objektumot hogyan tudom más háttérre beilleszteni? El kell mentenem külön és utána behúzni a montázs készítésénél??
2012. márc. 23. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!