Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen a jó, megfelelő power...

Milyen a jó, megfelelő power point előadás?

Figyelt kérdés

arra lennék kíváncsi, hogy mi kell, egy jó, izgi power pont bemutatóhoz?

vizsgára szeretnék valami nagyon szuper előadást csinálni, viszont csak 5-6 perc áll a rendelkezésemre, és egy hosszú, gazdag témáról kellene beszámolnom. kb hány dia legyen? mi szerepeljen a dián? mennyi szöveg? mennyi kép?

kérem, hogy csak értelmes válaszokat írjatok és ne poénkodjátok el. Köszönöm


2012. márc. 23. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A lényeg legyen benne kiemelve, nem kellene hosszú összetett mondatok, pár kép, diagramm mehet (témától függ persze).


Legyen szellős átlátható, vázlatos.


Lényeg, hogy Te sokat tudjál beszélni a témáról, a felsorolt dolgokat ki tudd fejteni bővebben.

2012. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyen egy nagyon szép kezdő dia, azon a cím és a neved.

Legyen néhány mondat, a többi pedig dia.

A sok szöveg kiírását kerüld, unalmas lehet.

Táblázatokat (kicsinyitve) nehogy bemásolj, az kivetitve rendszerint olvashatatlan. Grafikon, diagram mehet.

Kb. 30-40 dia fér bele, de akkor nem szabad suttognod, se lassan beszélned. Folyamatosan, nagy lendülettel próbáld meg, előtte otthon gyakorold.

Animáld be! Beúszik fentről, ék alakú kivágás stb. enterrel vagy automatikusra is beállítható, látványos lesz tőle.

Kb. 40-50 előadást készítettem már így, ezek a saját tapasztalataim.

2012. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 menta34 ***** válasza:

30-40 ???????? 5-6 percre? :))


én percenként 1-et szoktam max. ha téma van rajta. Ha fotó az persze kevesebb idő.


milyen a jó előadás? látható, olvasható, átlátható, egységes. 20p alatti betű ne legyen. A színek legyenek kontrasztosak fekete-fehér, kék-sárga. A fehéren a sárga, narancs, stb. nem látszik jól.

2012. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Háttérszint az összes dia alá be lehet állítani, ezek közül a szöveg a legjobban a zöld szinűn olvasható. Én 28-36 pontos betűket használok, de félkövéret,ha ki akarom emelni.
2012. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, szépen. sokat segítettetek :)
2012. márc. 24. 00:32
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!