Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felvett filmet lejátszva...

Felvett filmet lejátszva DVD-ről HD tv-én teljes képernyőt kitölti a film, ha PC-vel konvertálom avi-ba akkor már nem tölti ki a teljes képernyőt. Hogyan tudom, úgy konvertálni, hogy utánna is teljes képernyős legyen?

Figyelt kérdés
Egy régi videokamera felvételeit felveszem DVD-re asztalai felvevővel. Majd a DVD-t konvertálom avi-ba PC-vel. Ha lejátszom egy Samsung HD tévén akkor a DVD kitölti a teljes képernyőt az avi csak egy részét. Mi az oka? Több féle programot próbáltam és több féle felbontással. Hogy tudom, úgy konvertálni, hogy a konvertált file (avi vagy bármi más) kitöltse a teljes képernyőt úgy mint ha DVD-ről játszanám le?

2012. márc. 27. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
16:9 képarányt kell beállítani az avi konvertálásakor, nincs más titka.
2012. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Képarányt vagy felbontást? Mert a felbontást a TV-nek megfelelőt állítottam be. A képarányhoz, meg nem találtam beállítást... Tudnál egy programot ajánlani?
2012. márc. 27. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit gányolás amit csinálsz, de mivel gondolom nem akarsz digitalizáló kártyát venni, így csak ez maradt...


Az ide-oda konvertálgatás során valahol rossz képaránnyal dolgozol.


Gondolom a régi kamera 4:3-ban rögzített és ezt Te egy asztali DVD-felvevővel digitalizáltad és írtad ki DVD-re.

- Jól gondolom a képarányt vagy esetleg a kamera nem is olyan régi és 16:9-ben felvett anyagról van szó?

- A DVD-t milyen formátumban készítetted el? 16:9 vagy 4:3?

- Mit jelent az, hogy "kitölti a teljes képernyőt"? Nincs fekete csík a képernyőn, vagy alul és felül van, vagy jobb és baloldalon?

- Ha nincs csík (és az eredeti szalag 4:3-as) akkor nem torzul a kép, vagy nem hiányzik egy része (alja és teteje) az eredeti felvételhez képest?

- Mit értesz az alatt, hogy az avi csak egy részét? (Hol vannak a fekete csíkok? Esetleg mind a négy oldalon?)

- Milyen programokat próbáltál és milyen felbontással?

A felbontással én nem játszanék, hanem hagynám az eredeti PAL-on (720x576).



Ha normálisan másolod fel a gépre és az eredetinek megfelelő beállításokkal konvertálod aviba, akkor nem lesz gond. Sajna a leírásból a fontos infó kimaradtak, így ha ezek megvannak, akkor könnyebben tudnánk segíteni.

2012. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nem akarok digitalizáló kártyát venni ezért az egyszeri alkalomért. Kamera Sony DCR-HC14E kb. 7-8 éves a felvétel 4:3 volt állítva. A DVD-én emlékeim szerint nem állítottam és az is 4:3-ba írta. Kitöltés azt jelenti, hogy sehol nincs fekete csík. Ha a kameráról van lejátszva akkor is ez a helyzet. Torzulást nem látok, hiányzás meg hát... előfordulhat, de nem vizsgáltam ennyire tüzetesen. Avinál a fekete csíkok a két szélén vannak. Programok Xilisoft DVD Ripper Ultimate 6 és DVD Fab. Felbontás volt az eredetivel és Full HD-vel is próbálva.
2012. márc. 27. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy 4:3-as képarányú videót játszol le egy 16:9-es TV-n és a kép teljesen kitölti azt, akkor a kép alja és teteje le lett vágva. Az a normális ebben az esetben, ha jobb és bal oldalon is megjelenik a fekete csík, mivel akkor megtartod az eredeti felbontást, kép részlet nem hiányzik és nem is torzul a kép.

ha 16:9-re konvertálsz egy 4:3-as videót akkor vagy szét fogod húzni, vagy levágni az alját és a tetejét.


Mint korábban írtam a felbontást nem kell piszkálni maradhat PAL szabványnak megfelelően. Nagyobb értéket beállítani felesleges, mivel ettől nem lesz jobb képminőséged (a FullHD videók nem így készülnek!), illetve az új file indokolatlanul fog több helyet foglalni. Kisebb felbontás értéket csak akkor érdemes megadni, ha csökkenteni szeretnéd a file méretét, de ez minőségromlással jár és egy videó file esetében nem indokolt. Szóval az eredeti felbontás szükséges, de nem is túlzó.

2012. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A forrás 4:3, nincs jó megoldás. Választani kell, vagy marad 4:3, vagy le kell cropp-olni(levágni) alul felül 16:9 arányban. A cropp-ot azért is írtam, mert angol nyelvű programokban így találod meg ezt a funkciót.

A dvd-n levő videó valószínűleg szintén 4:3 arányú, csak vagy a lejátszó, vagy a tévé levágja 16:9-re a lejátszás során. Nem tudom a videó lejátszásakor ez nem oldható-e meg, érdemes végigpróbálni a tévén a megjelenítési módokat.

2012. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!