Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges nagy arányú fájl...

Lehetséges nagy arányú fájl tömörítés vagy csomagolás, és ha igen, akkor milyen program képes erre?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy van-e egyáltalán olyan program ami képes mondjuk 6,5GB-ból DVD méretet készíteni (nem szeretnék darabolni), és ha igen akkor melyik az (tömörítési idő nem számít)?
2012. márc. 28. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit szeretnél tömöríteni. egy 6 GB-os anyagból a WinRAR is tud 4.5GB-ot csinálni, ha még nem tömörített anyagról van szó...
2012. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2xSü ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy mit akarsz tömöríteni. Vannak jól tömöríthető adatok és vannak olyanok, amiket gyakorlatilag nem lehet tömöríteni.


Hogy hogyan is működik a tömörítés, ahhoz legyen itt egy érthető példa. (A tényleges tömörítőprogramok nem ilyen elven működnek.) Pl. van egy szép nagy szám:

1 000 000 000 000 000 000 000

(Ennek leírásához kell 22 karakter.)

De lehet tömöríteni:

10^21

Így máris csak 5 karakter kell a leírásához.


A videó DVD meglehetősen tömör formában tárolja az adatokat. DVD filmet tömöríteni csak veszteséges módon lehet, tehát a képminőség, felbontás rovására.


Ha adat DVD-ről van szó, akkor nagyban függ ugye a tömöríthetőség attól, hogy milyen adatok vannak rajta.


* * *


Az egyik legjobb tömörítési aránnyal a 7z formátum rendelkezik. Az ingyenes – több más tömörített formátumot (arj, rar, zip, gz), valamint más kibontható formátumot (iso) is kezelő – program innen tölthető le: [link]

2012. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos az van, hogy ez már egy alapból betömörített anyag (ISO), vagyis elvileg lehetetlenség tovább tömöríteni, elvileg!

De régebben hallottam olyan tömörítőről, mely az adatokból szöveget, és a szövegekből adatot tud előállítani, így elérheti az ezredszeres tömörítést (vagyis 1GB=1MB)

A haverokat is megkérdeztem időközben, hátha ismerik, és az egyik ismeri, melynek neve: KGB Archiver

De most megint jön a probléma, hogy ez a program csak 4GB alatt képes ki-, illetve becsomagolni

Szóval valami hasonló programot nem tudtok?

2012. márc. 29. 06:46
 4/11 A kérdező kommentje:

A Winrar, illetve 7Zip az Archiverhez képest semmit sem ér, szóval valami más kell ide. (ui: én csak tárolni szeretném, van itthon egy DVD-m, pénzem nincs, hogy pendrive -ot most vegyek, szóval valahogy tömörítéssel kell megoldani.

Lenne egy megoldásom, mégpedig, hogy feldarabolom 2 részre, és KGBvel letömörítem, hogy elférjen, de darabolni csak végső esetben szeretnék, hiszen ezzel is sérül a fájl.

Szóval mik a tippek? Ötletek?

2012. márc. 29. 06:51
 5/11 2xSü ***** válasza:

Az ISO nem tömörített formátum, pusztán egyetlen fájlban tárolja a fájlokat, mappastruktúrával és egyéb adatokkal együtt, de nincs tömörítve. Megint csak az a kérdés, hogy mit tartalmaz az a DVD, amiről az ISO fájl készült.


Ha Word dokumentumokat, BMP fájlokat, akkor elég jól tömöríthető a dolog. Ha DIVX videókat, JPEG fájlokat, akkor nem igazán tömöríthető jól, hiszen ezek eleve kis redundanciával rendelkező fájlok, bár az ismétlődő adatminták miatt esetleg ez is tömöríthető valamennyire. Ha pl. egy telepítőlemezről van szó, akkor abban bizonyára vegyesen vannak jól és rosszul tömöríthető fájlok, tehát itt is lehet azért jól tömöríteni.


> „De régebben hallottam olyan tömörítőről, mely az adatokból szöveget, és a szövegekből adatot tud előállítani, így elérheti az ezredszeres tömörítést (vagyis 1GB=1MB)”


Mivel a szöveg is adat, így a mondatodat nehéz értelmezni. Biztos, hogy lehetetlen általánosan ekkora tömörítési fokot elérni függetlenül az adatok jellegétől. Különben ellentmondásba kerülnénk, hiszen a példádban szereplő 1 MB-os tömörített fájt akkor tovább lehetne tömöríteni, így 1 KB-os fájlt kapnánk, amit tovább tömörítve 1 bájtos fájlt kapnánk.


Bármilyen adatról is legyen szó, van egy minimális adatmennyiség, amivel az adott adatsor előállítható. (Ennek megállapítása nem könnyű feladat, de a mai tömörítők matematikai módszerekkel vizsgálva erősen közelítenek ehhez a minimális adatmennyiséghez.)


A KGB Archiverről nem sokat hallottam eddig, de most utánanézve úgy tűnik tényleg elég hatékony tömörítő, aminek az ára a működési sebesség, illetve pont a több darabra bontott archívumok kezelésének hiánya.


> „Lenne egy megoldásom, mégpedig, hogy feldarabolom 2 részre, és KGBvel letömörítem, hogy elférjen, de darabolni csak végső esetben szeretnék, hiszen ezzel is sérül a fájl.”


Már miért sérülne? Ez olyan, hogy egy két oldalas Word dokumentumot lementesz úgy, hogy külön-külön mented le mindkét oldalt, majd utána újra egyesíted, akkor ugyanazt a Word dokumentumot fogod visszakapni – a tartalmát tekintve –, tehát az égvilágon semmi nem sérül benne. Ez nem olyan, mint egy bot, hogy szétfűrészelve és összeragasztva sérülne az integritása…


Nem lehet, hogy azért nem képes 4GB-nál nagyobb fájlt kezelni, mert FAT32 fájlrendszerre próbálod tömöríteni? Kétrétegű lemezre nem tudod kiírni? Nincs a merevlemezeden felszabadítható hely?

2012. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző kolléga gyönyörűen leírta...


A KGB Archiver-ről itt egy eset, olvasd el. Egy csóka küldött nekem egy 1 MB-ra KGB-vel tömörített GTA San Andreas játékot. Szerinte működik...

Olvasd végig, tanulságos és nevetséges...

2012. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2xSü ***** válasza:
Azért ez LOL a javából. :-D :-D :-D
2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2xSü:

1....Na most tisztázlak, igazad van sok mindenben, de ez olyan, mintha azt mondanád, hogy mondjuk Windows7et nem használhatsz, csak ha megveszed...

2...az ISO fájlomban egy játék telepítő lemeze van, na most találkoztam már olyannal, hogy a feldarabolt fájlt nem lehet visszaegyesíteni, mert hiányos, vagy ha nem is hiányos, az egyesítés után olvashatatlanná vált a tartalom

3...a KGB a dokumentumot leegyszerűsíti a maga nyelvére, melyet szöveges dokumentumban tárol, így képes a 1GB-ből 1MB-t készíteni, de 1MB ből már hogy csinálna már kisebbet, hiszen az már egy alapból KGB dokumentum, ez olyan mintha egy betömörített tartalmat még egyszer akarnál csomagolni, ami értelemszerűen csak egy újabb "mappát hoz létre"

4...csak egy sima DVD-re akarom kitömöríteni, nem akarok fölösleges en pazarolni pénzt rá, van itthon egy üres DVD-m, és felszeretném használni, hogy a játékot később is telepíthessem, ha netán a gépet netán újra kell telepíteni

5...ha létezik KGB féle tömörítés, akkor valószínű, hogy van másfajta hasonló is

6...a tömörítési idő nem számít, ha 2óra akkor 2óra, végül is én nem ezredszerest akarok, csak a 2/3-át

2012. márc. 30. 17:05
 10/11 anonim ***** válasza:
A KGB az csak kábítás. egy sima RAR többet tud, de tömörített anyagból semmi sem tud igazán jobbat kihozni...
2012. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!