Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop-ban, ha el akarok...

Photoshop-ban, ha el akarok tüntetni egy képrészletet, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Kijelölés megvan, kör alakot szeretnék kivágni, úgy, hogy amit kijelölök megmaradjon. Sikerül kivágnom, de utána a kivágott képrészlet helyén ott marad az a szürke fehér kockás háttér, amit nem tudok eltüntetni, ha meg elmentem, akkor a megnyitott képen ugyanúgy ott lesz.

2012. márc. 29. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ami a körön belül amit kijelölsz azt szeretnéd hogy megmaradjon, vagy ami azon kívül van?
2012. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, mondjuk ami belül. De tudom invertálni a kijelölést, úgyhogy mindegy.
2012. márc. 29. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűen jobbgomb a kijelölt területre 'layer via copy' és az előző layert meg töröld :o
2012. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is próbáltam. Kivágja a képről amit ki akarok, de megjelenik helyette az a kockás háttér, ami akkor van, amikor új dokumentumot nyitok (transparent háttér, azt hiszem). Ha pedig elmentem a képet, hozzámenti. A kijelölt rész látszik a képen a többi kockás lesz.
2012. márc. 29. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

kör alakú képet sajnos nem tudsz elmenteni, szóval vagy téglalapot vágsz ki, vagy elmented transzparens háttérrel

2012. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet kör alakú képet elmenteni, talán gif vagy png formátumban, az már más kérdés hogy 100ból egy olyan alkalom lesz amikor háttér nélkül nyitja meg (pl weblapokon kívül nem is tudok más helyet erre)
2012. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem, nem lehet :D küldj már egyet

átlátszó háttér létezik csak, böngészőben meg max imagemap-pel lehet kör alakú részből linket csinálni egyébként nem tudom mire érted

2012. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!