Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptop újratelepítésnél az...

Laptop újratelepítésnél az eredeti windows elúszik? Mivel telepítőlemez nem járt hozzá.

Figyelt kérdés
A vásárolt laptopomon telepített win7 van. Ha újratelepítem a gépet, akkor hiába kaptam eredeti windows-t rá, hiába van a gép hátulján a matrica, mivel telepítőlemezt nem kaptam, így a matricán szereplő adatokkal rendelkező windows telepítőlemeze nincs a birtokomban, így újratelepíteni nem tudom. Ezzel így el is buktam az első telepítésnél az eredeti software-t? Várom mielőbbi segítségeteket! Köszönöm!
2012. ápr. 6. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Igen, elbuktad.

A computergyártók legtöbbje szerződésben van a Microsofttal, hogy marketingszempontok alapján a computerek egy részét már eleve az ő Windows op. rendszereivel, mi több ehhez még több szoftverrel hozzák forgalomba. Re egy ilyet vettél.

Van ennek előnye is, meg hátránya is.

Jól látod, esetedben az eredetiség elvész az aktivált termékazonositóval együtt.


Ha nincs nagy baj az op. rendszereddel, ne ujratelepitsél, inkább karbantartsál. Bár lehet torrentezni no meg fizetni is, mindkettőnek vannak hátulütői, az utóbbianak a pénzkiadás.

2012. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mai notebookokon általában van egy rejtett partició, amiről újra lehet telepíteni az operációs rendszert.
2012. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Az első mekkora nagy ökörség....:DDD


Kedves kérdező: a windows-licenc nem a gépen lévő win-re vonatkozik, hanem a licencre...


Te azt megvásároltad, - ott van a gép alján...


Akárhonnét újra felrakod a wint, maga a licenced érvényes...- maga a licenc-szám a tied.

2012. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BRONY PONE válasza:
f10 a vaiokon a licenc nem vész el a rejtett partícióban van az op rendszer
2012. júl. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legelsőnek GRATULA! Minek szólsz bele, ha még laptopot se láttál közelről????

A többinek mind igaza van! Nekem is külön van egy partíción a win 7-em és bármikor újra instalálhatom.

2012. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!