Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LibreOffice-ban hogy lehet...

LibreOffice-ban hogy lehet beállítani, hogy pl. az F oszlopban, minden sorban, az értékekből kiszámolja azt, hogy 1000*B/D*E/C? A betűk a többi oszlopban lévő adat.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha ez egy táblázatkezelő, akkor csak a cellák azonosítóját kell megadni. Önmagában a B,C,D,E az egész oszlopot jelöli, de neked egyszerre egy cella adatára van szükséged.


a képlet ezért 1000*b1/d1*e1/c1 lesz, és ha nem akarod hogy balról jobbra legyenek elvégezve a műveletek akkor zárójelezni is kell.

A képlet lefelé másolható, így az f2-ben már a b2(...), az f3 cellában a b3(...) értékei lesznek helyettesítve és kiszámolva.

2012. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez LibreOffice Calc? Az a táblázatkezelője.
2012. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen LO Calc. Én próbáltam 1-essel is, meg egyenlőséggel az elején, de semmi. Az okozhatja, ha az első sorba az oszlopok értékeinek megnevezése van, és csak a 2. sortól kezdődnek az adatok? Mert beírom, a cellában marad amit beírtam, ki se számolja, és a többi sorban sem. Na meg az A oszlopban sem számok vannak, hanem a dolgok nevei.
2012. ápr. 17. 08:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha nem írom be sehova, hogy mit írok be, csak beírom a számokat, és egy betűvel előbbire cserélem a képletet, akkor kiszámolja. De nem lehetne beírni, hogy melyik betűhöz milyen adatot kell írni?
2012. ápr. 17. 08:44
 6/16 anonim ***** válasza:

A b1,c1,d1,e1 csak egy példa volt, hogy lásd, a cella azonosítóját kell felhasználni. Ahogy nálad el van rendezve a táblázat, te tudod hogy melyik sorokban vannak az adatok. Számolni pedig csak számmal lehet, szöveggel nem.



A súgó is ugyanezt írja le:

[link]


"Nagyon fontos szabály az, hogy a képletet mindig az egyenlőség jel = használatával indítsuk, mivel a Calc erről ismeri fel azt, hogy nem pusztán egy szöveg jellegű karaktersorozatot adtunk meg, hanem a képletben foglalt utasításokat végre kell hajtania és ki kell számítania az eredményt.


A képletek beírása ugyanúgy történik, mint bármely adaté. Egyszerűen ki kell jelölnünk a képlet helyének kiválasztott cellát, és máris kezdhetjük a beírást. Bár az egyes cellákra való hivatkozást mi magunk is begépelhetjük a képletbe, sokkal egyszerűbb és pontosabb, ha az egerünkkel rámutatunk az adott cellára és „kijelöljük” a képletbe építendő hivatkozást, így az automatikusan beíródik a képletünkbe.

2012. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Most megpróbáltam 3 részletbe, mert a köztes eredmények is érdekelnek, de az 1. sort kiszámolta, a többit nem.

Az E=1000*A1/C1 F=E1*D1 G=F1/D1 Ha semmi szöveget nem írok sehova, akkor sem számolja ki a 2. sortól. :(

2012. ápr. 17. 09:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké, hogy számolni csak számokkal lehet, de a képletekbe számot tartalmazó oszlopok betűi vannak.
2012. ápr. 17. 09:16
 9/16 anonim ***** válasza:

A képlet azt jelenti, hogy hivatkozol cellákra, és velük is műveletet végzel el. Ebben az esetben a cellát muszáj betűvel jelölni, de a program a cellában lévő értéket fogja venni.


Hogy ne kavarjuk be egymást, letöltöttem és csináltam egy verziót. Amikor megadod, hogy F1=A1*B1, akkor azt az F1-be írod bele, de csak az egyenlőség utáni részt.


[link]

2012. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy konkrétan mit akarok, hátha úgy átláthatóbb.

Szóval itt van ez az oldal: [link] és a kategóriák, és azokon belül alkategóriák, és azokon belül a készítmények.

Ebből akarok csinálni egy átlátható, ugyanígy rendszerezett táblázatot úgy, hogy a termékek bizonyos adataiból kiszámol egyéb adatokat, de mivel sok van, úgy lenne jó, ha elég lenne a megadandó értékeket beírnom, és nem kéne a képleteket minden cellába újra írnom. Szóval mondjuk az 1. oszlop a termék neve, a 2. a netes címe, vagy az 1-esbe a termék neve, ami hivatkozás az oldalra, a 2. Kiszerelés (kg) 3. Ár 4. g/adag 5. kcal/adag 6.; 1000*2./4.(össz. adag) 7.; 6.*5. (össz. kcal) 8.; 7./3. (kcal/Ft)

2012. ápr. 17. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!