Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szívesebben kipróbálnád az...

Szívesebben kipróbálnád az UBUNTU linuxot, ha lenne egy oldal, ahol látnád milyen programok vannak rá és a hardvereken is fel lenne tüntetve, hogy kompatibilis?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem, slágerlinux! Semmivel sem kompatibilisebb mint bármelyik egyéb linux, csak jó nagy a hype körülötte
2012. ápr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Legyél már magyar az isten szerelmére, te se mások szekerét nyomd, főleg olyanét ne aki milliárdokat költ reklámra!


Magyarok, tőlük többet kaphatsz vissza mint bárkitől:

blackPanther OS

Frugalware

UHU

2012. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 DannyZuko ***** válasza:

felrobogsz az ubuntu.hu-ra és olvasgatsz... van fórum ahol segítenek ha jkell... amikor kezdő ubuntus voltam, akkor a prohardver fórumun az ubuntu linux topikban okosodtam ki a szakiktól. Lehet szidni a linuxot, de felesleges. aki kicsit is ismeri, az max csak azért tart májkrofostot otthon, mert a munkájához kell. nekem linux van évek óta. nem is lesz más...


Mindennt megtalálsz hozzá ami kell. ingyen. office-t, winampot, phoitoshoppt stb... csak más a neve és jobban működik általában... És nem lesznek memóraifelhasználási gondjaid sem.

2012. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

DannyZuko válasza nem kicsit, nagyon demagóg!


Használni bárki használhat Linuxszot de csak aki komoly kompromisszumokat tud kötni. Ebben az esetben akár vállalati szinten is. De:

Nem lesz Winamp! Helyette van ami úgy néz ki, xmms ami ócska gtk felületű és pont úgy nincs hozzá semmilyen normális plugint mint a qmmp-hez.

Nem lesz Photoshop, sőt még hasonló sem nagyon. Persze ott a Gimp és ha tudsz scriptelni akkor hasonló dolgokat lehet vele csinálni, de egyébként csak 283 lépésben ami a PS-ben egy kattintás. Már van ben egyablakos mód is, hurrá!

Office helyett több alternatíva is van, de mindegyik esetében ugyanaz a helyzet, ha makró van akkor felejtős! Viszont felmegy wine-vel az MS Office-ja is.

Ha játszol egyre több a játék, de a közismert járékokhoz mint az NFS vagy a WOW most is win kell, esélyed nincs azt Linuxon megfelelő és élvezhető minőségben futtatni.

Reggelig folytathatnám! Ne verjük át a tapasztalatlanokat! Akkor talán nem éri csalódás.


Linux user vagyok 15 éve.

2012. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már látom nem jól tettem fel a kérdést. Azért ubuntut írtam,mert szerintem jobban felkapott átlag felhasználó körében. A kérdésem inkább windowst használólnak szólt. Arra lettem volna kíváncsi,hogyha egy helyen látnák az emberek,hogy milyen programok léteznek rá és a hardver vásárláskor is látnák,hogy az eszköz kompatibilis,akkor többen használnának adott linuxot..
2012. ápr. 17. 13:49
 7/17 anonim ***** válasza:

"hogy az eszköz kompatibilis,akkor többen használnának adott linuxot.."


Nem, mert azt sem tudják mi az a kompatibilitás..

Egy adott hw nem az ubuntuval kompatibilis hanem a LINUXszal! Nem mindegy

2012. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Amíg a világ asztali gép vonatkozásban a winowst veszi alapbeállításnak, addig én nem fogom magam szopatni mindenféle különutas baromsággal, ahol már az is nagy érdem, ha valami elindul. És akkor pont úgy néz ki, mint a windows, csak 2-3 fórumot áftutva jutok el a probléma megoldásához - szemben azzal az esettel, hogy nincs is probléma. Na, ez a nem mindegy.


A memóriaproblémákat pedig soha nem volt ilyen könnyű (olcsó) orvosolni, mint az elmúlt egy évben. 4 giga ram 5-6.000 Ft?


Valamint nem fogom kukázni azt az ismeretemet, ami a '90-es évek közepétől mostanáig történelmileg rámragadt a windowsról. Nem sok, de arra elég, hogy otthon nyugodt szívvel üzemeltessem a számítógépemet, és tudjam, hogy mi miért történik rajta, és nekem ebben mi a szerepem.

2012. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Valamint nem fogom kukázni azt az ismeretemet, ami a '90-es évek közepétől mostanáig történelmileg rámragadt a windowsról"


Erre mondjuk nincs is szükség. Azokat fel tudod használni egy Linuxon! Ebből a szempontból a Linux komolyabb "nevelést" ad. Gondolok itt arra, hogy a gyerekemnek sosem okozott gondot Windowst használni, pedig az iskola előtt sosem használta azt. Fordított helyzetben ez a Windowson nevelkedő emberekről nem nagyon mondható el...

2012. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És ez az miért jó, ha az ember ismer egy környezetet, amit rajta kívül mondjuk sehol máshol nem lát? (A többi linuxos gépe itt nem számít, csak az iskola, munkahely, stb.) Mert ezek szerint van egy tudása, amivel kezeli a mindennapi helyzeteket, ezen felül pedig tud, ismer valamit, amit otthon használ arra, amire más mezei egyorrú nem használ külön ismeretet... Érted a problémámat, ugye?


Tudok főzni, meg tudok mondjuk úgy főzni, hogy közben hullahoppozok. Viszont a gyerekemet csak a vacsora érdekli. A produktum, mindegy hogy közben apa fejen áll, kernelt programoz vagy csak megiszik két sört.


Ezért nem értem én a linuxosokat.

2012. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!