Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Menü problémák. Hogy oldjam meg?

Menü problémák. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy pl.: a játékoknál hogyan oldják meg,hogy ha rákattintanak pl.: az Új játék gombra akkor eltűnnek a gombok és új dolgok jönnek elő?


El kell őket rejteni meg stb,vagy van valami külön funkció erre?Esetleg lehet külön ablakokat létrehozni? (pl.: Főmenű ablak átvált Új játék ablakká,majd a vissza gombnál ismét a főmenü ablakká.


2012. ápr. 23. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem törlik az előző tartalmat, valahonnét beolvassák a másikfajtát, majd kattintásonként törlik azt a részt megint, és egy új részt raknak be a helyére.
2012. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"az Új játék gombra akkor eltűnnek a gombok és új dolgok jönnek elő?" ..."Esetleg lehet külön ablakokat létrehozni? (pl.: Főmenű ablak átvált Új játék ablakká,majd a vissza gombnál ismét a főmenü ablakká."

Gombot (button-t),ablakot (window-ot), editbox-ot ... stb.

Dinamikusan létre lehet hozni, meg lehet szüntetni, meg persze elrejteni is lehet meg sok mindent lehet. Erre van az ablakkezelő rendszer ami be van építve a mai operációs rendszerekbe. Ezért van az ha beállítasz valamilyen témát pl windows-ba ilyen színű ablakok legyenek, stb. Akkor a programok olyan ablakokat fognak használni (a rendszer állítja elő) Az OS nyilvántartja hány gomb, ablak stb. vagyis GUI objektum van éppen létrehozva.

2012. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Melyik a legegyszerűbb és azt hogy kell? :)
2012. ápr. 23. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:

19:21-es vagyok

Persze az OS tudta nélkül is létre lehet hozni pl. gombokat ekkor a rendszerben a témabeállítások nem lesznek hatással rájuk, nyilván ekkor az OS nem tartja nyilván, ezt akkor használják pl. ha rendszerstílus függetlenül akarnak megjeleníteni valamit pl. web, vagy valami csiri-viri játék ahol olyan spec efektek vannak a gombokon amit az OS nem támogat. Kezelésük lényegében nem különbözik (a programózó szempontából), mint az OS által létrehozott GUI objektumok esetében. Persze ha nem amatőr módjára dolgozik a programozó, valamilyen keretrendszert használ ...

2012. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eléggé újonc vagyok,eddig sokkal egyszerűbb nyelvvel dolgoztam.

Mit javasolsz,minek kezdjek neki első programként?Amit egy kezdő is megtud írni.Csak mert semmi sem jut eszembe :D

2012. ápr. 23. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű lazarusba (azért a takarító néni nem tudná használni, annyira nem egyszerű, valamiféle programozási előismeretet feltételez)

Ez delphibe (a lazarus egy ingyenes delphi klón):

[link]

2012. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"eddig sokkal egyszerűbb nyelvvel dolgoztam"

Minél egyszerűbb? Itt nem is írt senki semmilyen nyelvet még 19:48-kor és előtte.

2012. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Magát a programozási nyelveket ismerem,csak azt nem tudom,hogy mit,hogy oldjak meg.Eddig a C++ gyermekét használtam,a pawn nyelvet,amivel GTA San Andreas modot írtam,és a legtöbb dolog szerkezete ugyan az.Csak nem tudom,hogy pl.: hogy kell elrejteni egy gombot?
2012. ápr. 23. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Pawn nyelven szeretnél elrejteni egy gombot?

Vagy mit szeretnél?

2012. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem.C++ nyelven létrehoztam Visual Studio-val Windows Form Applicationt,és ha rákattint a gombra,akkor azt szeretném,hogy létrehozzon bizonyos dolgokat,és elrejtse a gombot amire rákattintott.
2012. ápr. 23. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!