Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mac OS X Lion pc-re?

Mac OS X Lion pc-re?

Figyelt kérdés

Szeretném feltenni a OS-t mert az ipone-on is nagyon bejön

4 magos proci(Intel Q8400)4Gb ram. És a dmg -fájlt hogy simán kiírom és felteszem ? Meg Macra kellenek a driverek ? Help pls mert nagyon szeretném!



2012. ápr. 28. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

DMG fájlt Windows alatt nemigen fogsz írni 'asszem. :) Vannak ISO képek direkt ezen célból, amiket általában ellátnak rajongók által írt kextekkel (driver). De jó ha tudod, hogy egy /gyári/ OSX-et te az életben nem raksz fel PC-re. Speciálisan előkészített, BIOS-on is bootolható (a Mac gépeken ugye EFI fut régóta...), kextekkel megtömött OSX verziót kell szerezned. Ezek rendszerint Hackintosh néven futnak. Általában a legújabb OSX már rég nem a legújabb, mire használható állapotba hackelik és a használható hardverek száma is elég korlátozott. Mindent egybevéve, ha kitartó vagy és a konfigod is olyan, /talán/ össze tudod hozni, de azért túl sok reményt ne fűzz hozzá. Azt hallottam, hogy akiknek sikerült, azok elégedetten használják, de ugye ott meg a frissítésekkel vannak gondok néha. (vagy mindig?) Szerintem nem éri meg ráhackelni egy PC-re. A Mac egyik előnye, hogy viszonylag fix a hardver és ennélfogva a szoftver jól fut rajta. Ha ezt eldobod a rendszer alól, egy Windows-szintet sem elérő hackelt Unixot kapsz csicsás grafikus felülettel. :) (most ezzel lehet vitázni, de akkor is így van... :)


Többet nem tudok a témáról, biztos van aki jártasabb, de akkor is sokat kell vesződni vele.

2012. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha nekem megvan egy eredeti CD akkor nemgáz ugye ? De én a Win7-et el akarom dobni és csak Mac OS X Liont szertnék rajta látni. Csak a "hogy rakjam fel" kérdés vetődik fel ...
2012. ápr. 28. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, eredeti Mac OS X -et nem fogsz tudni PC-re telepíteni. Egyszerűen nem működik vele. :)

A Mac randszerekben EFI van BIOS helyett (PC vonalon még csak most kezd népszerűsödni...), ami máshogy végzi a rendszerindítást. Továbbá ha látja a rendszer, hogy nem Mac hardveren fut, alapértelmezésben nem fut más gépen. Simán leáll hibaüzivel. Ezért kell "hackintosh" ha pc-n akarod futtatni. A többit pedig leírtam.

PC -n vagy Windowst, vagy Linuxot érdemes használni asztali oprendszernek. Azokhoz van megfelelő támogatás is. :) Ha ennyire OSX kell, érdemes lehet venned egy Mac -et is. :P Az más kérdés, hogy OSX -el vagy anélkül, túlárazott az egész. Ha ez nem zavar: [link]

2012. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, inkább ezt nézd:

[link]

2012. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én foglalkozom hackintosh gépekkel de nem gyerek játék. Én áll. új konfigot szoktam csinálni de az eredeti usb-s telepítéssel fut. A hackintosh rendszerek nekem megbízhatatlannak tűntek és nehéz őket frissíteni. Az én gépeimet simán lehet updatelni, és közel olyan stabil mint egy mac. De előre mondom nem ólcsó játék így sem. Mondjuk kellet 3-4 év mire összeállt pár kíváló konfig. :)
2012. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 madacakuk válasza:

Igenis megoldható hogy Mac fusson a PC-den , de javaslom h a Lion helyett inkább eg y Snow Leo-t rakj fel, mert sokkal több kextet írtak már hozzá és kiforrottab az egész!

A legegyszerűbb ha egy előre elkészítettet töltesz le, mert abban alapból van néhány kext!

Nekem is a videókártya ketje nem volt meg és az internet sem működött, Ígyhát visszatértem a Windows 7 re, de ha olyan a configod akkor neked működhet mind2 ő!

De javaslom h legalább egy core 2 duo és 2 giga ram legyen a gépedben és mielőtt neki vágsz nézz utána a kexteknek!

2012. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!