Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fotógéppel készített 720pHD...

Fotógéppel készített 720pHD videokat hogyan irjak ki DVD-re ugy, hogy minél több DVD készülék le tudja játszani?

Figyelt kérdés

-AVCHD formátumban .mts fájl-t készít

-Divx vagy xVid tömörités közül melyik a jobb?

-avi kiterjesztés lenne a legjobb?



2012. máj. 2. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
DVD lejátszók nem tudnak HD anyagot kezelni. Konvertáld le SD-be, mondjuk mpeg2-be és írd ki DVD videóként. Úgy minden lejátszó vinni fogja.
2012. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocs, de mit értesz SD alatt?

Mts to SD ?

Ez jó lenne? mert mpeg4-re is konvertál:

[link]

2012. máj. 2. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:

SD alatt az alacsonyabb felbontású anyagokat értjük.


HD - High Definition - magas felbontás

Ide tartozik a 720p is és a FullHD vidók is. A minimális felbontás itt 1280x720.


SD - Standard Sefinition - standard felbontás

Ide tartoznak a hagyományos TV-k, DVD-k. A maximális felbontás itt 720x576 lehet.


Ebből látható, hogy a HD mennyivel nagyobb felbontást használ.

Bár Te HD-ben rögzítetted az anyagot, azt le kell konvertálnod kisebb (SD-nek megfelelő) felbontásra, hogy egy DVD lejátszó le tudja azt játszani.

A DVD lemezek MPEG2-t használnak, értelemszerűen szabványos felbontással. Ha ebbe konvertálod a videót és egy szoftverrel létrehozod a DVD-t, majd kiírod lemezre, akkor minden DVD lejátszó le fogja játszani.


Vágáshoz:

Adobe Premiere Pro

Effektezéshez:

Adobe After Effects

Konvertáláshoz:

Adobe Media Encoder

DVD készítéshez:

Adobe Encore

Íráshoz:

Nero


Ezek komolyabb programok, de cserébe jók és sok mindent tudnak. A konvertálós és a DVD készítő pedig nem is bonyolult. De persze ezeken kívül használhatsz más programokat is (Any video konverter...) ez már rajtad áll. A lényeg, hogy megfelelő felbontásba és formátumba konvertáld!

2012. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz. Talán még annyit kérdezek, hogy ha átkonvertáltam mpeg2-be akkor a Néro helyett kiírhatom DVD-re a W7 op. rendszeremben alapban is meglévő DVD készítőjével? Bár ez lassan dolgozik, de automatikusan egész jó menűt és jeleneteket is szerkeszt.
2012. máj. 2. 15:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy úgy is meg tudod oldani ahogyan írtad. Én személy szerint nem szeretem a Win beépített dolgait, a DVD íróját sem, ezt a DVD menü készítőt pedig nem is ismerem.


Én a DVD készítéshez az Encoret használom. Az ekészített DVD-met exportálom .iso-ba, majd egyszerű képfileként kiírom DVD-re Neroval.

2012. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!