Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha letöltöm a windowst, akkor...

Kpe kérdése:

Ha letöltöm a windowst, akkor hány gépre telepíthetem? Vannak ilyen korlátozások?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Egy Windowst egy gépre telepíthetsz, de ezt a kereskedő részletesen elmagyarázza neked vásárláskor.
2012. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha LETÖLTÖD, akkor már úgyis loptál, akkor már tökmindegy mennyire telepíted. Egyik sem fogja visszaírni a CD/DVD-re, hogy hányszor lett telepítve...

Ha megveszed, akkor viszont nem tudod akárhányszor aktiválni.

2012. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vajon mikor fogják már fel, hogy a Windows nem ingyenes rendszer, tehát nem úgy megy, hogy letöltöd és kész...

Ha letöltöd a windowst, akkor már így is úgy is ILLEGÁLIS, tehát szinte mindegy hány gépre teszed fel.


Szóval, ha LEGÁLIS akarsz lenni, akkor:

- Megveszed OEM változatban a géppel együtt elég drágán. Ekkor csak azon a gépen használhatod és gépcsere esetén ÚJAT KELL VENNED.

- Megveszed dobozos verzióban POFÁTLANUL drágán. Ilyenkor már átviheted másik gépre, ha gépet cserélsz, de egyszerre akkor is csak EGY GÉPEN használhatod.

- Vagy letöltesz egy Linuxot (Ubunti, Mint, OpenSuse, stb), felteszed annyi gépre, amennyire akarod és használod INGYEN és teljesen LEGÁLISAN. És közben elfelejtheded a vírusokat és még egy rakás más windows baromságot...


Hacsak nem vagy hardcore játékos és szeretnél legális lenni, én az utolsó opciót javaslom.

2012. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CactusClone ***** válasza:

Egy kicsit módosítanék az előző bejegyzéshez.

A Win7 OEM vásárlása nincs már úgy géphez vagy valamilyen alkatrészhez kötve, mint régen volt. Megveheti önmagában is, de amelyik gépre először feltelepíti, annak elválaszthatatlan része lesz.

A gép leselejtezésével a program használati joga is elvész, illetve akkor, ha a gépet "megváltoztató" alkatrészcsere történik. Itt most nem vagyok 100%-osan biztos, de alaplap, HDD csere szerintem ilyen.

2012. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!