Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok olyan programot...

Tudnátok olyan programot mondani, amivel meg tudom nézni hogy a tápom hány wattot ad le éppen vagy hogy a gépen hány wattot fogyaszt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem , de Lidlben van fogyasztásmérő amúgy elfogyassza azt ami rá van írva , kikapcsolt állapotban csak kicsivel kevesebbet fogyaszt. Én lemértem.
2012. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A fogyasztás nem monitorizálható szoftverrel. Éppen van olyan táp, ami ilyet is tud, de ezek jellemzően többe kerülnek, mint egy egész gép.
2012. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem tudok, de ha van is, akkor nem valószínű, hogy pontos. Esetleg lehet kapni olyan eszközöket, amik egyszerűen használhatóak és a konnektorból felvett értékeket mutatják (de nem bontja ágakra, hogy mennyit ad le a táp 3,3V, 5V illetve 12V ágakon). Ha táp átlagos hatékonyságát ismered, akkor kiszámolható, hogy kb mennyit igényeltek az alkatrészek (összesen). Én vettem anno 4-5k-ért egy ilyet és lemértem pár konfigot illetve néhány háztartási eszközt. Mire vagy pontosan kíváncsi és miért?
2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#1

Nem biztos, hogy jól értelmezlek, de mit fogyaszt el? Kikapcsolt állapotban kicsivel kevesebbet?! Ha jól értem amit írsz, akkor vidd vissza a műszert és cseréld be csokira.

2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

első:nem értem hogy miről beszélsz , de szerintem nem vagyok egyedül , szerintem valamit nagyon félreértelmeztél.

Arra voltam kíváncsi de mint kiderült nem lehetséges , hogy a tápom mennyit ad le , illetve hogy a gépem mennyit vesz fel , nyilván mindkettő wattban , és ez a két mennyiség megegyezik. Nem hinném hogy egy 650es táp ha alapjáraton megy a gép , 650w ot fogyaszt , és ha kikapcsolom , akkor kicsit kevesebbet , de hát , ha te leméérted.....

#3 csak kiváncsi vagyok arra , hogy mennyit eszik a gépem , alapjáraton , és hogy mennyire volt felesleges egy 650 es táp hozzá , vagy mennyire nem.... amit mondjuk megnéztem volna egy renderelés , vagy egy durvább játék alatt....

2012. máj. 3. 21:13
 6/16 A kérdező kommentje:

amúgy ha igy meg tudod mondani:

asus p6t alaplap , core i7 920 proci nincs húzva vagyis a ramhoz be kellet kapcsolni az XMP-t , az bevan , az azt hiszem emelt a feszültségen (nem vagyok benne biztos , de 1.374Vra) , asus gtx 460 , egy noctua NH-U12P SE2 hűtő rajta amin 2db 12cm es ventilátor , 12gb kingston hyper x ram 1600hz azon egy ( [link] a táp az CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W és a házban van egy 12cm coller master és egy 14 cm-es cooler master ventilátor ,

2012. máj. 3. 21:19
 7/16 anonim ***** válasza:

"és ez a két mennyiség megegyezik"


Az első nem értett félre semmit, teljesen korrekt, amit mond. Te viszont erősen félreértettél valamit, ugyanis a táp hatásfokától függően hatalmas is lehet a különbség a hálózatról felvett áram és a gépnek leadott áram között.

2012. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy egy mai normál középkategóriás gép nyugalmi állapotban 70-90W között fogyaszt egy 80% körüli hatásfokkal rendelkező táp mellett. Játék közben 180-230W-tal pörgeti a villanyórát (ez mind monitor nélkül). Extrém terheléskor 240-300W körül lehet. Ezek az értékek mondjuk egy átlagos 3-4 magos procival, 2db RAM modullal meg valami 6750-6870 közötti videokártyával, 1-2 merevlemezzel meg 2-3 rendszerventilátorral értendők. Nyilván lehet kisebb és nagyobb étvágyú PC-t is építeni. Legtöbb esetben elég egy minőségi 400-450W-s tápegység (több videokártyás rendszereknél és/vagy komolyabb tuningnál már erősebb kell).
2012. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amúgy egy i7-920 és egy GTX460 összesen nem eszik többet 400 Wattnál, maximum ha tuningolsz.
2012. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
szerintem nem hagytam ki semmit , nyilván egér meg billentyűzet , de nem hinném , hogy az számottevő...
2012. máj. 3. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!