Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Két particiom van az egyiken...

Szűcs Sándor19860615 kérdése:

Két particiom van az egyiken az xp a másikon a win7 de nem kell az xp hogy tudnám aszt megcsinálni, hogy ne kérdezzen rá hogy melyiket szeretném inditani?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 12:49
 1/2 Csiß ***** válasza:

Törlöd azt amelyiket nem szeretnéd hogy induljon.Ha nem kérdezi meg hogy melyik induljon akkor minek 2 windows? xD

De lehet én nem fogtam fel a kérdést.

2012. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kínos helyzetben vagy, mert XP után lett 7 telepítve gondolom... ha csak formázod az XP partícióját, akkor jó eséllyel a 7 sem indul többé mert azon a partíción van a rendszertöltő, ahol az XP is van... bwah.


Ha csak simán azt akarod, hogy ne kérdezzen rá indításnál, de nem akarod törölni, akkor 2 lehetőséged van. Mindkettőt Windows 7 alatt kell csinálni.


Nyomd meg a Win+R billentyűpárost és írd be a futtatásba: msconfig -> Katt az OK-ra. A feljövő menüben menj a Boot/Rendszerindítás fülre. Ha csak azt akarod, hogy alapból a 7 induljon de az XP indítható legyen, akkor a visszaszámlálás idejét 30-ról állítsd 0-ra. Így egyből az alapértelmezett rendszer indul. (győződj meg róla, hogy ez a 7!)

Ha nem akarod többé elindítani a Windows XP-t, akkor töröld a bejegyzését a menüből. Viszont mint mondtam, az XP partíció formázása indíthatatlanná teheti a 7-t is! A megoldás az lenne igazából, hogy törlöd mindkettő jelenlegi partíciód a Windows 7 telepítőjében, új partíciós táblát csinálsz és [csak] a 7-t rakod fel. Így megmarad szabad felhasználásra az XP által foglalt hely is.

2012. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!