Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a HW video encoding/deco...

Mi az a HW video encoding/decoding?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy videó kódolás/dekódolás. De mi az a HW előtte, és egy xperia x8-as telefonnál ez mit jelent hibaként felsorolva?

2012. máj. 7. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Hardware = azaz hardveres dekódolás/enkódolás. Ha a hibáknál van felsorolva, gondolom ezt nem tudja. Ez azért lehet hátrány, mert ha nincs hardveres dekódolás videólejátszásnál, akkor használat előtt a telefonra optimalizált videót kell kódolni, hogy le tudd játszani, hiszen jó eséllyel nem birkózna meg egy jobb minőségű videóval. Hardveres gyorsításnál ez nem lenne probléma ugye.
2012. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na igen. Én is ilyesmire gyanakodtam. Mit értesz telefonra optimalizálton? tehát csak olyat a mit beépített lejátszóval elindít?
2012. máj. 7. 13:29
 3/8 A kérdező kommentje:
*Tehát *amit
2012. máj. 7. 13:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolok, hogy olyan formátumba kell konvertálni a videót használat előtt, amit a telefon is "megeszik". Ha pl a telefon csak MP4-et játszik le Baseline profillal teszemazt... 640x360 felbontásig, akkor ha beadagolsz neki egy 1280x720-as videót High profillal, akkor valszeg nem fogja vinni. :) De ugye videót konvertálni meg hosszú idő és itt ki is jön a hátrány. Másfelöl ez egy telefon... amivel... telefonálsz? :) Döntsd el, mi a fontos neked egy telefonban. (^_^)
2012. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félre értelmeztem. Akkor nem is fogok tudni videót nézni?
2012. máj. 7. 13:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocs előbb kérdeztem mint írtad. Oké értem.
2012. máj. 7. 13:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából egy Xperia X8-ról van szó. Szerintem nem lesz gond de majd meglátom. Kösz.
2012. máj. 7. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Az MX VideoPlayer szoftver dekódere minden formátumot lejátszik-az ismertebbek közül.
2012. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!