Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Cégek milyen excel-t használnak?

Cégek milyen excel-t használnak?

Figyelt kérdés
2003,2007,2010 ? mert nekem a 2000-es van meg. Az újabb verziójúk sok mindenben eltérnek?
2012. máj. 8. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Többnyire 2003-ast. Nagyon lassan és kevés helyen térnek csak át 2007-esre.
2012. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2003 és 2007 között van egy nagyobb ugrás, ott a menüs elrendezés helyett áttértek a panelesre. A 2010-es verzió a 07-hez képest kicsit nagyobb tudású, egyes menüpontok máshogy vannak rendezve.


A menük vagy gombok elhelyezése viszont ugyanazt a logikát követi, csak a korábbi verziókban az egyes lehetőséget egy lenyíló menüből és szövegesen éred el, míg az újakban egy lenyitható panelről is ikonok formájában.


Például a kép beszúrása korábban a Beszúrás menü Kép beszúrása menüpontban volt, most a Beszúrás panel Kép ikonjára kattintva érhető el.

Sokan pedig gyorsabban tanulnak ha kis képek alapján azonosítják a műveletet. Aki az egyiket megtanulta használni az a másikat is könnyen meg tudja, csak kell egy kis idő amíg átszoksz a másikra.


Mivel egy cégnek meg kell vennie a szoftvereket, a legtöbb 2003-at használhat, hiszen a többi verzió is tudja (legalább) ugyanazt, csak az új kiadás miatt nem vesznek újat. Ugyanúgy az iskolák is lassan állnak át, miközben a MS nyomja kifelé az új verziókat, amire előbb-utóbb érdemes átállni.

2012. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is 03, bár én megjegyezném, hogy szerintem a 07 egy igénytelen gány, de nem a menü miatt, hanem mert olyan dolgokat csinál, amit nem szabadna és olyan meg nem, amit kellene neki, plusz mindent képes professzionális módon összeturmixolni, hogy még véletlenül se olyan legyen, mint amilyennek terveztük. És ez egy szép hosszú körmondat volt. :)

G.

2012. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 2007-ben megjelent Vista és Office12 után viszonylag gyorsan kijött a Win7 és Office14, úgyhogy van benne valami.


Személy szerint én nem találkoztam problémákkal, de a 10-ben lévő automatikusa előnézet vagy a formátummegtartó beszúrás is elég pluszt ad ahhoz hogy azt használják inkább.


Office 2000-ből már nem rémlik semmi, esetleg az hogy 10 év alatt változhattak a felhasználói igények, amiket az új verziókban teljesítettek, még a régiben ott lehet az a MS mentalitás, hogy azt használod amit kaptál, úgysincs más a piacon.

2012. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pj0tr ***** válasza:

A nagyobb, közép-nagy cégek 2007-et használnak.

(Nekik fontosak a frissítések és az újabb team funkciók támogatása) Egy Jóska&Pista Bt lehet, hogy 2000et használ, de az elég komolytalan cég. Ugyanakkor nekik nincs is szükségük a legalapabb alapnál többre.

Ahol komolyabban foglalkoznak az informatikai infrastruktúrával és biztonsággal ott nem ennyire régi gányok vannak.

Az új kinézetű menü a ribbon és elég sok helyen használják már. Szvsz nagyon jó kis cucc.

2012. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahol komolyabban foglalkoznak a biztonsággal, ott minden intraneten történik, szóval teljesen lényegtelen, hogy milyet használnak. Viszont minél kiterjedtebb az infrastruktúra, annál nagyobb gebasz lehet az inkompatibilitással. Mondjuk feltolok egy bazinagy excel dokumentumot, amiből rögtön öt szoftver olvassa ki a magáét aztán bekerül többféle adatbázisba az adat, na ilyen esetben nagy szívás lehet abból, ha más verzióval mentem el a dokumentumot, mint amit ezek megismernek.
2012. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pj0tr ***** válasza:

Attól, hogy van egy intranet még mindig van felhasználó a rendszerben, aki általában rendelkezik pendrive-al. Nem beszélve arról, hogy nyilván van kapcsolata a külvilággal a helyi hálózatnak is. Néha kell is. Pl Sharepoint internet facing-el...

Szóval még mindig ott tartunk, hogy rengeteg ok van arra, hogy a tisztességes infrastruktúrával rendelkező cégeknél megéri váltani. Kompatibilitás, biztonság stb...

2012. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az IBM-nél, Lenovónál, AT&T-nél 2003-ast használnak. Szerinted az ő IT-infrastruktúrájuk pocsék? :)
2012. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pj0tr ***** válasza:

Sztem igen :)

Egyébként IBM-nél szerintem nem az office az elsődleges. Van saját erre való termékcsaládjuk nem?

A többibe nem tudok belekötni. Gondolom itt játszik be az, hogy már túl nagy a szervezet még a lépcsőzetes váltáshoz is. Kihagynak 2-3 verziót aztán drasztikusan váltanak gondolom.

2014 áprilisában teljesen megszűnik a support. Kénytelenek lesznek :D

2012. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van a Lotus termékcsalád tagjaként valami hasonló szoftverük, de makrókhoz, formulákhoz a Microsoftét használják ők is. Mivel vagy tíz-száz másik dolog épül erre, azokat is át kell írják, ha váltani akarnak, szóval én nem vennék mérget rá, hogy 2014-ben erre sor kerül.
2012. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!