Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet beállítani a Total...

Hogy lehet beállítani a Total Commander 7.55a-ban, hogy SPACE-es kijelölés után a cursor ugorjon eggyel lejjebb?

Figyelt kérdés
space, cursor, total, commander, kijelölés.

2012. máj. 12. 09:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Á, de komoly leírás... Kulcsszavaknak szántam őket, bocs.
2012. máj. 12. 09:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen beállítás nincs...
2012. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre ott van az insert billentyű=DEL felett).


Szerintem sem lehet átállítani.

2012. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Viszont nem értem, hogy miért kéne? Space-s kijelölés szemben az insertes kijelöléssel csak annyiból jobb, hogy megmutatja a könyvtárak méretét. Viszont alt+shift+enter kombóval megmutatja neked az összes könyvtárméretet, aztán inserttel már jelölgethetsz.
2012. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Pont ezért kellene, hogy ha van 143 mappa, és mindnek tudni akarom a méretét, akkor a space után ne kelljen egyesével mindig lejjebb menni, mert lejár a személyi igazolványom, mire végzek, viszont ez az Alt+Shift+Enter nagy ötlet, kipróbálom, ez ugyanis alternatív megoldásnak megfelelhet. Köszönöm.

Van egy ismerősöm, neki úgy működik a TC-ben a Space-szel kijelölés, hogy utána automatice lejjebb ugrik a kurzor eggyel, ezért gondoltam, hogy biztos be lehet valahol állítani, csak nagyon nem találtam meg. Mindenesetre köszönöm, a plusz ment mindenkinek.

2012. máj. 12. 17:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként azt az Alt+Shift+Enter kombinációt honnan tudod?
2012. júl. 21. 14:40
 7/10 atysh válasza:

Ha még érdekel a megoldás a problémára, van.


Keresd meg a wincmd.ini fájlt a C:\-n (rejtett fájl). Nyisd meg szerkesztésre a Commanderben F4-gyel.


Rögtön az elejére valahova (a [Configuration] szekció után) egy új sorba írd be ezt:

SpaceMovesDown=1


Mentsd el, indítsd újra a TC-t és már működik is, mint az előző verzióban! :)

2013. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 atysh válasza:
Közben találtam egy egyszerűbb elérési utat a wincmd.ini fájlhoz. A Commander Beállítások menüjében a "Beállítások mentése közvetlenül fájlba..." opció kiválasztása pont ezt nyitja meg.
2013. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 27. 16:55
 10/10 atysh válasza:
Szívesen! Örülök, ha segítettem!
2013. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!