Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetséges ez az Excelben?

Hogy lehetséges ez az Excelben?

Figyelt kérdés
A feladatom, hogy kiszámítsam, hány nap mulva lesz valakinek a szülinapja, ehhez használtam a DATEDIF funkciót, viszont ha ma 5.14. van és a szülinapja 5.15. -kor, akkor nem 1 napot ír ki, hanem 0. hogy lehetséges ez?
2012. máj. 14. 13:56
 1/8 L.Thomas válasza:
Valószínű hogy mivel már nincs vissza teljes 1 nap így lefelé kerekíti vagyis nullára.
2012. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az office rosszul raktározza a napot a te gépeden. Valószínűleg valaol rosszul lett beírva és rosszul tudja
2012. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az a fura, hogy ha több emberhez beírom ugyanazt a napot, tehát a mai nap utánit, akkor az egyiknél 0-t ír ki, viszont a többinél már 1-et.
2012. máj. 14. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Példa:

=NAP(a1)-NAP(b1)


a1=szuletés napja

b1=mai dátum

2012. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Az eredmény cellákat formázd meg számmá és állitsd be nekik a 2 tizedes jegyet, háttha okosabb leszel (áztán rakd vissza 0 tizedesjegyre).


A másik dolog feltétlen használni kell a DATEDIF cuccot ?


A1 cella : 2012.05.14

B1 Cella : 2012.05.15

C1 Cella : =B1-A1


A1,B1 Dátumnak formázva, C1 Számnak formázva, 0 tizedesjeggyel.


Tökéletesen működik.


Sok sikert.

Üdv.

2012. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem kell hozzá használni azt a funkciót, mivel a születési szám, annak ellenére, hogy a másik nap lesz, teljesen más évben van, és így azt a napot fogja kiírni ami eltelt közöttük.
2012. máj. 14. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kivonod a mai napból a születésnapot, akkor csak azt kapod meg, hogy hány napja született. A sima kivonásokból még nem jön az össze, hogy a következő születésnapig hány nap van hátra.


Van erre egy összetett képlet, ennél mínusz és plusz napokat is számol (hány nap múlva lesz, hány napja telt el).


Ha 05.15. a születésnap,

14.-én -1-et ír, (holnap lesz)

15.-én 0-t, (a születésnap dátuma)

16.-án (+)1-et (tegnap volt).


Q-oszlop tartalmazza a születésnapot (éééé.hh.nn):


=HA(MA()+(DÁTUM(ÉV(MA());HÓNAP(Q3);NAP(Q3)))<0;ÖSSZEFŰZ(KEREK.LE(MA()+(DÁTUM(ÉV(MA())-1;HÓNAP(Q3);NAP(Q3)));0);" nap ";+(DÁTUM(ÉV(MA())-1;HÓNAP(Q3);NAP(Q3))););ÖSSZEFŰZ(KEREK.LE(MA()-(DÁTUM(ÉV(MA());HÓNAP(Q3);NAP(Q3)));0);" nap ";))

2012. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :)

További szép napot! :)

2012. máj. 14. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!