Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan Program, ami szimulá...

Van olyan Program, ami szimulálja egy adott képátlót a monitoron?

Figyelt kérdés
Tehát kíváncsi lennék, mondjuk mekkora egy 13"-os laptop kijelzője és megadom a monitorom felbontását és meg tudnám nézni, mekkora is lenne. Van ilyen?

2012. máj. 16. 23:59
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat, szimulálja egy adott képátlójú kijelző megjelenését a monitoron
2012. máj. 17. 00:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Megszorzod 25,4-el és megkapod milliméterben az átlót.

A kijelző mérete nem a felbontástól függ.

2012. máj. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


felmész erre az oldalra, nálam 96 dpi a monitor, nálad is kb ennyi, de lehet hogy 72 vagy más


ez nem biztos hogy pontos, de valószínűleg igen



innen már egyszerű összeadás négyzetgyökvonással kijön neked pixelben és fel tudod rajzolni magadnak mondjuk mspainttel


amennyiben ez neked túl izmos, vagy megfektetne, akkor maradj a kolléga által javasolt módszernél(vonalzó)


feltételeztem, hogy tudod, a " hosszmérték (inch) és valamiért mégsem volt elég papíron, hozzá akartad mérni a sajátodhoz, kijelzőn

2012. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kedves első nem értette a kérdést. 2. köszi, akkor csak ilyen "barkács megoldás" van, arra lennék kíváncsi, mekkorák az ablakok, net stb. elképzelni el tudom mekkora lehet, de az lenne az igazi..
2012. máj. 17. 18:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azt nem értem, hogy jön ide a négyzetgyökvonás. Szerintem csak szorzásról van itt szó, esetemben 13,3*96 pixel lesz a szélesség és ugyanennyi a magasság. Sok értelme azonban ennek sincs mivel a 19"-os monitor felbontása nem változik, egy lapra is rajzolhatnék evvel az erővel egy 13"-os téglalapot..
2012. máj. 17. 18:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Butaságot írtam, bocsánat. 13,3*96 lesz az átló, ha 16:9-es a méretarány akkor számítható a két befogó. Elnézést a 2.-tól, de a problémát ez sem oldja meg sajnos.
2012. máj. 17. 18:20
 7/8 anonim ***** válasza:

96 DPI monitoron körülbelül 1112 képpont szélességű a megfelelő képméret, csináltam a sajátomon egy ekkorát és átméreteztem

[link]


ha neked is 96 a mostani, akkor körülbelül ilyen képre számíthatsz

(az élesség persze normális lesz, mivel úgyis natívra szokás állítani)


de tedd oda a vonalzót és mérd meg ezt


(a képernyőn megjelenő elemek is ekkorák lesznek, mivel az én felbontásom ugyanakkora, mint a 13,3"-as, csak ez 15,6")


végső megoldás: elmész egy boltba és megnézed

2012. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is csináltam hasonlót, de köszönöm, rendes vagy.
2012. máj. 17. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!