Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért Blokkolja az avast a...

Miért Blokkolja az avast a DHCP-t?

Figyelt kérdés

Nem régiben fel lett telepítve Vírusirtónak az Avast. Remekül működik meg is barátkoztam vele gyorsan viszont egyszer már volt1 probléma csak most megint fellépett.

körülbelül 1 hete elment a wifi újra csatlakoztam de nem akarta azonosítani. Gyorsan végigrohantam egy két beállításon, és ip címre valami 169.168.. os címet adott ki. Most az alap t_hmeos router van Cisco EPC 3925 DHCP-t használok 192.168.0.10-től kezdi kiosztani a címeket először azt hittem ott a probléma. fél órát bohóckodtam Router újra indítással wifi állítgatással és statikus ip címmel (Statikus ip cím működött de lusta voltam dns-t keresni) majd akkor jött rendbe ahogy letiltottam az avastot. akkor úgy voltam vele hogy biztos közbe más is beleszolhatott, de most megint nem bírta azonosítani és csak az avast letíltása után jöttünk rendbe.



#Avast #DHCP #wifi #avast 6
2012. máj. 17. 00:31
 1/3 2xSü ***** válasza:

Gyanítom, hogy van még változó ebben a képletben. Nem szabadna ilyen problémát okozni az Avastnak és nálam – és még vagy 20 gépen, amire telepítettem – nem okozott ilyen gondot.


Nehéz így bármit is mondani ennyiből, de nem tartom kizártnak, hogy van valami olyan program, vírus a gépen, ami ennek a jelenségnek az okozója.


A 169.254!.###.###-es címet akkor szokta kapni a gép, ha a DHCP nem érhető el, nem kap tőle IP címet.

2012. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lordsithlord ***** válasza:

Ez inkább egy kártékony 3. program jelenlétére utaló jelenség lesz. Az Avast-ot én évek óta használom és még nem tapasztaltam olyat, hogy a DHCP-vel összeveszett volna.


A 169.168-as cím egy, a rendszer által legenerált automatikus cím, ami azt jelzi, hogy nem kap választ a DHCP-től. Szóval a kérdésben nem releváns.


Javaslom, futtass le egy boot idejű víruskeresést, hátha talál valamit.

2012. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

DHCP-t most teljesen átengedtem a tűzfalon. Rendszertöltéskori vizsgálatra 6 vírust talált. kettőt nem ismertem fel azokat töröltem maradék 3 az crack volt biztonság kedvéért azért töröltem mert úgyse kell.

Visszakapcsolom a tűzfalat és reménykedek hogy semmi

2012. máj. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!