Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MI az az MDS fájl?

Varga124 kérdése:

MI az az MDS fájl?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy játékot és ezt találtam: MDS fájl

MDF fájl

Az MDS meglehetősen kevés helyet foglalt, míg a másik nem. Daemon Tools-sal megnyitottam és nem tudom hogy mire kell az MDS.



2012. máj. 20. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Régen volt ennek jelentősége, mikor még Safedisc és társai használatban voltak játék CD-k másolásvédelmére. Az ALcohol 120% nevű program, akinek a formátuma ez a lemezkép, képes volt ezeket vagy másolni, vagy használható lemezképet készíteni róluk.


Az mds egy leíró fájl, elsősorban akkor van jelentősége, ha emulációt igénylő/fura szektorokat tartalmazó/RMPS által elemzett/stb. másolásvédett lemezről készült a kép. Az mdf-ben vannak a tényleges adatok. A kettő együtt jár, és az mds+iso párosítás is létezik, ami gyakorlatilag ugyanaz.


Normális esetben az mds-t választod ki írásnál, az mds-t mountolod virtuális meghajtóba stb., de ha nem gond az extra adatok elvesztése, akkor az mdf-et is szabad, és az esetek többségében olvasható lesz, csak a lemez többé nem tűnik eredetinek egy ilyen játék számára.


Manapság nagyon elterjedtek a no-cd crackek, így efféle pontos másolatokra nincs szükség, de a lehetőség még ma is fennáll, hogy ilyen extra lemezképeket készítsünk.

2012. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!