Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Ubuntu linux alatt meg...

Ha Ubuntu linux alatt meg tudok csinálni bármit, hogy működjön (3D gyorsítás, kamera, hálózat stb. ) és virtualboxban sikeresen felépítettem egy Gentoo rendszert akkor érdemes Gentoo-ra váltani, mint fő rendszer amit használok?

Figyelt kérdés
Jobban meg akarom ismerni a linuxot.

2012. máj. 23. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu a kezdő Linuxosokat célozza meg, a Gentoo a haladókat és a profikat. Ha úgy érzed, már eljutottál a haladó szintre, akkor igen, telepítsd a Gentoot fő rendszernek. Esetleg ha van két HDD, párhuzamosan is fent lehet mindkét rendszer.

Személy szerint csak javasolni tudom az Ubunturól profibb Linuxra váltást, mert sajnos az Ubuntu egyre inkább kezd meghülyülni (majmolja a MAC-et, ráderölteti ezt a használhatatlan Unity felületet, stb). Gentoonak tudtommal elég jó a közössége és odafigyelnek a felhasználók véleményére, nem úgy, mint az Ubuntu.


Egy szóval: HAJRÁ! :)

2012. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég nagy ugrás Ubunturól Gentoora átállni, de volt, akinek sikerült.
2012. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, az installálás utolsó lépéséig ment is, újraindítottam a gépet, valamit szarul állítottam be a kernelemben, ezért nem jól érzékelte a harddisket, file system not found, kernel panic. XD
2012. máj. 23. 13:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont most már elvileg nem kell mást tennem, mint betölteni CD-ről, bechrootolni a gépen lévő rendszerbe, fordítani egy új kernelt, ezúttal a megfelelő driverekkel, azt beírni a grub-ba és újraindítás.
2012. máj. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!