Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem engedi feltelepíteni...

Miért nem engedi feltelepíteni a hagnkártya drivert?

Figyelt kérdés

SiS 7012-es hangkártyám van a gépemben. Nos ezzel a géppel az történt, hogy egyik bekapcsolásnál azt írta ki hogy valami hiányzik a system mappából, vagy a windows mappából (nem tudom pontosan, de rendszerfájl) és nem tud az oprendszer elindulni. Egy XP telepítő lemezzel megkísérelhetem a kijavítását.


Úgy is tettem, XP lemez elő, javítási kísérleti próba... De semmi, nem engedte javítani a rendszert, ezért újratelepítettem úgy, hogy a fájlok megmaradjanak. Szóval nem formáztam meg.

A telepítés végeztével el is indult az XP, de nincs hang. Egyszerűen sehogy nem sikerül a hangot megcsinálnom. Az eszközkezelőben azt írja hogy nincs hangeszköz.

Az eset előtt pedig jó volt minden.


Mit tegyek? Olvastam olyasmit hogy biosban kell átállítani valamit, hogy ne tiltsa a hangkártyát. Nem tudom van-e ilyen, meg hogy hol van, de ha van is, a biosnak nem szabadott volna átállítódnia egy újratelepítéstől, nem?


Valaki segítsen! Köszönöm!



2012. máj. 25. 09:43
 1/5 anonim válasza:
Bios? Te hol jársz? Hangkari tipusát kideríted,keresel drivert hozzá és felteszed... Ha másképp nem jössz rá,olvasd le az alaplap típusát,rákeresel és ha minden igaz találsz hozzá hang drivert is. (Mert feltételezem,integrált a hang) Ha meg nem,akkor még egyszerűbb: Kell hozzá lenni egy cd-nek. Nincs meg? Akkor annak a típusát olvasd le és keress rá.
2012. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jaah,nem figyeltem. Tudod a típusát.Ez esetben ezt tedd fel: [link]
2012. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Félreértesz.

Tudom, hogy driver kell hozzá, csak az a gondom, h kb 4-5 különböző helyről letöltve próbáltam a típushoz való drivert telepíteni.

Ezért gondoltam hogy hátha a biosban letiltódott az, hogy bizonyos hardvereket kezeljen. Úgy tudom, hogy van ilyen. Épp a hangkártya miatt olvastam valahol a neten, elötte nem hallottam róla. Megpróbálom azért azt amit linkeltél. Köszi

2012. máj. 25. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam azzal amit küldtél. Az eredmény ugyanaz mint eddig.

Itt a hibaüzenet.

[link]

[link]

2012. máj. 25. 20:48
 5/5 anonim válasza:
szia, nekem is ez a problémám (a hibaüzenet is ua.), ha azóta sikerült megoldani, elmondanád hogy hogyan?
2013. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!