Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Túlmelegedik a laptopom és...

Túlmelegedik a laptopom és lassul, akadnak a programok, játékok. Mit tegyek? Hogyan tudnám megcsinálni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Fujits Siemens esprimo mobile 4 éves laptopom. És ha pl játszok 10perc után a hője felmegy 40C°ra vagy feljebb és elkezd akadni a böngésző gimp stb. Nem rendesen akad csak sok idő amig megnyitja meg lassul. De például ha elinditom a wow-ot és játszok 10percig akkor az első 10percben 40FPS-em van. De 10perc után már 20 alatt folyamatosan. Miért lehet? Venni kéne valamit hozzá? Csak akkor vennék bele bármitis ha tuti megoldás.

Ja és most nemrég valami gumi uj benne, elvileg pont a melegés miatt kell de nemtudom...


Kérlek segitsetek. Előre is köszi.



2012. máj. 25. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gumi? Egyébként ki kell porolni és újrapasztázni, kb 1-1,5 év alatt annyira összefilcesedik benne a por hogy semmi levegő nem jut át rajta.
2012. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sosem értettem miért erőltetik a laptopot játszásra...


De hogy valami érdemlegeset is írjak,vegyél hűtőpad-et hátha segít,vagy jobb gépet ha újjabb játékokkal akarsz játszani

2012. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A modern laptopoknál mind hatalmas gyenge pont a hűtés általában, így erre kell gyanakodnom:

A laptopot sík felületen (asztal) használod úgy, hogy a szellőzőnyílásokat sehol, semmi nem takarja el? Ha a válsz nem, itt keresném a hibát. Mindig jól kell szellőznie. Ölbe venni, ágyban takaróra rakni/kerben pokrócra fektetni stb TILOS, kinyírod vele.

A 40°c egyébként egyáltalán nem sok.

A WoW pedig tipikusan olyan, hogy minél többen vannak egy helyen, annál kevesebb FPS-ed van, még a legnagyobb csúcsgépen is. Ez pedig fokozatosan erősödik, minél újabb (érsd: később hozzáadott) helyszíneken vagy, mint Northrend/Dalaran például, amihez képes például Ironforge (a régi változat) sokkal több fps-t ad. Szóval a WoW nem túl jó viszonyítási alap, de ha nem tetted meg, lődd ki az árnyékokat. Sokat segít.


A GIMP alapból lassú Windowson sajnos, ha 64-bites rendszered van, tedd fel a legújabb 2.8-at, abban van 64-bites változat, ez némileg segít.

A böngésző függhet bővítményektől és a nyitott oldalak számától is, így ez sem jó viszonyítási alap sajnos.


Viszont van még egy fontos rész, amit már az első sorban leírtál. 4 éves. Ez önmagában nem gond, a teljesítménye valszeg kielégítő, de 4 év BŐŐŐŐŐVEN elegendő arra, hogy a hűtőbordák közt hatalmas portigrisek telepedjenek meg, amik drasztikusan csökkentik a hűtést. Valami módon nem árthat ha kitakarítod jó alaposan. Akár szakember segítségével.

2012. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nos, nem sík felületen van, alá van támasztva. Ott ahol kell kap levegőt, kb 6hónapja teljesen szétlett szedve kipucolva és ujrapasztázva (ezt a szót kerestem csak nemjtutott eszembe ezért irtam a gumit), és akkor lett kompreszoral kitisztitva. Ennek függvényében is hasonló a diagnózis? (32-bites a rendszer) Általában 15-18 fül is megvan nyitva...
2012. máj. 25. 19:07
 5/13 anonim ***** válasza:

A fülek elég sok ramot ehetnek (a feladatkezelő megmondja mennyit), ez kifejezetten negatívan hathat a teljesítményre, nem tudom mennyi ram van a gépben, de nálam már 2 fülnél is sok ramot eszik a Waterfox (350-400MB).


Gyanakodj először a ramra, ha kifogysz belőle és a rendszernek a lapozófájlhoz kell nyúlnia (ami a merevlemezen van), azt erősen megérzed, főleg a lassú mobil merevlemezek esetén.


Aztán az is lehet, hogy összerakáskor valami nem stimmelt, de ha a gép stabil, akkor ilyen probléma nem hiszem, hogy fenn áll. De a GIMP maga a processzort is eléggé meg tudja hajtani, ráadásul ha közben megy zenelejátszó, sok füles böngésző stb, akkor a "sok kicsi sokra megy" és hát érted...


Ha nem fogysz ki a memóriából, nincs több ötletem.

2012. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tegyük fel wowozok. Ritkán de megesik:). Szóval minden mást beázork, Deamon toolsból kilépek Utorrentetből kilépek nemcsak leállítom, egyedül virusirtó megy AVAST ami ha jól tudom legkevesebbet visz a memóriábol. Egyébként 2giga ram van a gépben. Tuti jól lett összerakva.
2012. máj. 25. 19:28
 7/13 aaaakosaaaak válasza:
szerintem -ha a laptop túlmelegedik - akkor vagy hagyd pihenni, várj türelmesen -míg lehűl - és utána folytasd. őőőő... hááát..... a másik lehetőség az hogy törölj fölösleges programokat hogy -hátha- nem a túlmelegedés az oka. na mindegy vagy őőő... valami más oka lehet. na mindegy próbád ki ezeket -talán- hátha működik. jobbulást a laptopnak.ja meg még talán tömöríteni is kéne a programokat.
2012. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tömöriteni a programokat? Oo
2012. máj. 26. 19:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudom miről beszél, de biztos... :D
2012. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy érti menj át rajta úthengerrel és vegyél másikat, ez az egyetlen logikus magyarázat. :'DDD
2012. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!