Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxosok, mért tértetek át...

Linuxosok, mért tértetek át Linuxra, ha áttértetek, s miről, könnyen megszoktátok? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Win98-ról, és azért, mert nem volt floppy olvasó a gépben, és így a win nem volt hajlandó feltelepülni. Kb. 12 éves voltam, Red Hat Linuxot raktunk fel, és nagyon tetszett a sok új játék. Megszokni könnyű volt, a gyerekek gyorsan tanulnak, viszont most már nagyon kényelmetlennek találom a Windowst, ha néha azzal kell dolgoznom, mert mindent másutt keresek, mint ahol van.
2012. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én csak úgy kíváncsiságból próbáltam ki és megtetszett. Változó hogy ki milyen könnyen szokja meg. Ha nem akarsz windowsos játékokkal játszani akkor szerintem egy gyors stabil megbízható könnyen kezelhető rendszert látsz majd magad előtt.
2012. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 lindmayer ***** válasza:

én fél éve tettem fel az ubuntut és azt könnyen megszoktam, bár a suliban(szakközép) tanultuk a linuxokat is eléggé komolyan, és amúgy is az ubuntu az ilyen szempontból a legegyszerűbb is

de visszatértem a windowsra mert volt pár olyan játék, ami sehogy sem akart elindulni

ha nincs windows-játék függőséged, akkor egy linux nagyon jó választás tud lenni

2012. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)

Nem játékra használom a gépem!:)

Várok még válaszokat! S a negatívumok is érdekelnek.

2012. máj. 26. 10:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Én részben használok linuxot, szeretem, csak van pár dolog, ami miatt még Win-en is vagyok. A Win7 egész korrekt rendszer lett.


De az asztali gépen és a laptopon is van 1-1 linux és végigpróbálgattam már elég sok verziót.

Nekem leginkább a debian-os vonulat (Debian, Ubuntu...) jött be, mert azt szoktam meg. Azon tudom mi merre van és kifejezetten szeretem az apt csomagkezelőt.


Jelenleg Ubuntut és BackTrack-et használok, de az Arch is tetszett, csak sajnos a laptopom videokártyáját és wifi adapterét nagyon nem akarta felismerni és inkább nem szenvedtem a megfelelő driverek keresgetésével. (Lustaság.... :) )


Viszont szerver gépre KIZÁRÓLAG linuxot használok csak, az esetek többségében Debian-t. :)

2012. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pityeeesz ***** válasza:
Én is windows 98 után váltottam, mivel nem volt windows vonalon értelmes alternatíva. Kipróbáltam a Debiant, és egyből megtetszett, semmi nehézség nem volt, pedig akkoriban még a hardver támogatás is messze elmaradt a mostanitól. Azóta volt néhány disztró váltás végül eljutottam oda ahol most vagyok, egy arch alapon van egy jól összeheggesztett saját rendszerem, amit nagyon szeretek
2012. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
csakis linuxot használok már, mert az jobb, és gyorsabb. a gépemen van win is, de az lassú. az ubuntu azért jobb, mert könnyebb kezelni, és nem fagy be (nálam legalábbis).
2012. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tom Benko ***** válasza:

Mert kíváncsi voltam. Eleinte sokat szoptam a win95/98/me/xp-s rögződéseim miatt, de utána már nem volt gond. UHU-val kezdtem, első pofon a root jogok túl sűrű használatának következményei voltak. Próbáltam Ubuntut is, de az nem volt sokáig, mert kicsit sokat evett. Hosszú ideig volt Frugal, aztán volt kis kavar a frissítések miatt, úgyhogy nekiálltam LFS-t tákolni. Azzal kevés gondom volt, leszámítva, hogy nagyon elszántnak kell lenni hozzá, viszont sokat is lehet belőle tanulni. Most vegyesen használok Archot és UHU-t.

Aki winről tér át, felejtsen el mindent, mert teljesen más a filozófia, ami mögötte húzódik. Nagyon nagy a szabadsága a felhasználónak, de sokszor ez egy kezdőt megőrjíthet, nekik az egyfelületes rendszereket (*buntu, UHU, stb...) tudnám kezdésnek ajánlani.

2012. máj. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:

A 90-es évek legvégén tértem át, illetve kezdtem ismerkedni a Linuxszal kliensoldalon. Szerveren akkor már használtam, de desktopon nem. Akkor még csak részben tértem át, de aztán hamar elfelejtettem a windowst teljesen. Sokáig volt azért fent egy Windows, hogy tudjam bootolni ha kellene, de aztán mivel sosem kellett, így már rég nincs fent.

Pedig még van is legális 98-am és XP-m :)

2012. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Görény91 válasza:

A linux filozófiája és a kíváncsiságom miatt tértem át :)

Könnyen megszoktam, teljesen logikus rendszerek ezek.

Persze jó ha van 1 linuxos ismerősöd aki tud segíteni, pár mondatban elmagyarázni a rendszert stb...


Ha nem akarsz játszani, akkor a legjobb minden téren.

Ami negatívum az a flash tartalmak megjelenítése, lehet vele szopni, de nem megoldhatatlan.

2012. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!